„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kiderült, hogy Románia-szinten jelenleg 25 megyében, pontosabban 316 településen tartanak nyilván sertéspestis-fertőzést (összesen 1150 gócpontot), továbbá az idei év során körülbelül 450 ezer sertést már leöltek a betegség megfékezésére hivatkozva. De a vaddisznóknál sem rózsás a helyzet, ugyancsak 25 megyében azonosítottak, tartanak nyilván beteg vadakat.
Háromszéket a szomszédos Buzău megyében házi- és vaddisznóknál egyaránt megjelenő sertéspestis-fertőzések, ezek közelisége veszélyezteti a leginkább, de, amint arra korábban is akadt példa, a feketézők miatt egészen távoli térségekből is eljuthat hozzánk a halálos kór.
A háromszéki illetékesek megelőzésképpen számos ellenőrzést tartanak sertéstelepeken, gazdaságokban, esztenákon, közutakon, de érdeklődésünkre dr. Sikó is elismerte, hogy a kór megfékezése gigászi feladat, hiszen – hogy csak egy példát említsünk a több száz variáns közül – az erdőt járó személyek (erdőkitermelők, vadászok, de egyszerű kirándulók is) szempillantás alatt hazahozhatják a településre a vírust, ha fertőzött vaddisznóállomány útját keresztezik. Éppen ezért fontos a gazdák felelősségteljes magatartása, hogy legalább az észszerű, megfékezhető incidenseket iktassák ki, és ne vásároljanak feketézőktől sertéseket, jelentsék a hatóságoknak, ha jószágaik megbetegednek, és hirtelen nagyobb számban elhullnak. <<