Rendeznék az Őrkő romanegyedet, ám csak egy részét lehet rendbetenni
A sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak, illetve a Sepsi Helyi Akciócsoportnak több beav...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Korábban nem tapasztalt mértékben nőttek meg a gyógyszerárak országos szinten, így Háromszéken is. A térítéses, vényköteles gyógyszerek ára már tavasszal emelkedett, amikor a kompenzált gyógyszerek árának korrekciója történt – mondta Fazakas Kata gyógyszerész, de most már az egyéb készítmények is jóval többe kerülnek.
A vásárlók szerint olyan készítmények is vannak, amelyek ára majdnem háromszorosára nőtt, ugyanis az Ibuprofen korábban 7-8 lejbe került, most pedig 19-20 lej. Az egyik vásárló elmondta: havonta vásárol görcsoldót és fájdalomcsillapítót, ami eddig 20-25 lejbe került, most azonban 65 lejt fizetett ugyanazokért a gyógyszerekért.
Fazakas Kata gyógyszerészként tapasztalja, hogy valóban nagy a drágulás, mint mondta, az ukrajnai háborús helyzet a gyógyszeripart is érintette, mivel számos alapanyag onnan származik, de ehhez jön még az üzemanyag árának emelkedése, ami a szállítási költségeket is megnöveli.
A betegeknek azonban nincs választásuk, meg kell vásárolni a gyógyszereket, azonban gondot jelent, hogy sokan azt kérik a gyógyszerészektől, cseréljék ki tablettáikat olcsóbbra, mint amit felírtak. A szakember szerint ezzel az a probléma, hogy adott betegségekre nem minden készítmény ugyanolyan hatóanyagú, ezért veszélyes lehet a csere. Akik mégis megvásárolják a felírt gyógyszereket, van, hogy kevesebbet kérnek és vesznek be az előírt adagnál, ami szintén veszélyes lehet. A vényköteles gyógyszerek esetében márciusban volt kiigazítás, a recept nélküli gyógyszereket azonban nem támogatja az állam, ezek ára az elmúlt másfél-két hónapban nőtt meg, akár 150 százalékkal is. <<
ez allam,,,,,