A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Korábban az RMDSZ kezdeményezte, hogy az állam is vegye ki részét a bölcsődék fenntartásából, tekintett vissza Antal Árpád annak a folyamatnak a kezdetére, amelynek végén a korábbi három bölcsőde – az Állomás negyedi Napsugár, a Csíki negyedi Árvácska és a Kós Károly utcai – egyesülésével létrejött az új intézmény. Ennek megbízott igazgatója augusztus 1-től Albert Andrea, a Gödri Ferenc Általános Iskola korábbi igazgatója. Szeptemberben a városnak döntenie kellett, hogy az új intézmény működtetését átadja az államnak, vagy megőrzi önkormányzati hatáskörben; az utóbbi mellett hat.
Így a jelenlegi Sepsiszentgyörgyi Bölcsődéhez három helyszínen 17 csoport tartozik, ezekbe 383 gyerek van beíratva. Ez lakosságarányosan országos szinten a legmagasabbak közé tartozik. Az átszervezés előtt 58, most 62 alkalmazottal működik az intézmény, de az önkormányzat még legalább 20 személyt alkalmaz, a tervezett fejlesztések befejezése után, a 100 fős alkalmazotti létszám elérése a cél.
A következő két évben még 140 hellyel gyarapodhat a bölcsődei ellátórendszer, mivel több helyen is építkezést tervez a város olyanformán, hogy minden lakónegyedben, városrészben legyen legalább egy intézmény. A Borvíz utcában 20 fős gyermekcsoport befogadására alkalmas óvoda és bölcsőde épül (már folyik a közbeszerzés a kivitelező kiválasztására), a Penny üzlet háta mögött az Országos Befektetési Társaság (CNI) finanszírozásával épül 70 helyes bölcsőde, ami azért is nagyon időszerű, mert a közvetlen közelében ANL-s lakásokat is felhúznak fiataloknak.
Tavasszal már elindulhat az építkezés a Szépmezőn is, ahol szintén 20 kicsinek lesz hely, illetve már folyamatban van a szemerjai G. Enescu utcában az unitárius egyház által finanszírozott bölcsőde építése, amit szintén az önkormányzat fog működtetni; itt két 15 fős csoportnak lesz hely. Összesen tehát meghaladja majd az 500-at a bölcsődés gyerekek száma, és ahhoz képest, hogy ellátásukhoz eddig semmivel sem járult hozzá az állam, most a fejkvóta nagy segítséget fog jelenteni, ugyanúgy az is, hogy a személyzet bérét az állam állja. Az elmúlt hét évben a bölcsődék fenntartása több mint 13 millió lejébe került a városnak.
Albert Andrea elmondta, a fej-kvótát a kezdeti létszámra számolják ki, és nem változik tanév közben akkor sem, ha többen hiányoznak vagy kimaradnak, vagy éppenséggel nő a létszám. Bölcsődébe már 2 hónapos kortól befogadnak kicsiket (a környező településekről is), jelenleg 1 éves a legkisebb. A nagyon kicsik számára a svájci villában vannak ideális körülmények, de a szülő szabadon dönthet minden esetben, hova íratja be gyerekét. <<