Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nagybaconban és Baróton, valamint az ide tartozó településeken ugyanis a Diakónia Idősgondozó Szolgálatának működését 60%-ban az önkormányzatok fedezik. Ezt a tényt Tóth Anna, a szolgálat vezetője közölte a jelenlevőkkel.
Az önkormányzatok nevében Demeter Zoltán, a baróti polgármester tanácsadója, illetve Konsza Emil, Nagybacon község alpolgármestere mondott köszönetet az áldozatos munkáért, egyben kijelentve, hogy a Diakónia tevékenysége továbbra is prioritást élvez, azt ezentúl is támogatni fogják. Mint elhangzott, a diakóniások emellett költségeiket állami támogatásokból (17%), Kovászna Megye Tanácsának jóvoltából (9%), illetve a betegek hozzájárulásaiból, adományokból (14%) fedezik. Utóbbi is igen méltányos módon van kitalálva, hiszen az idősek jövedelmük alapján fizetnek, abból 1–5% közötti hozzájárulást az igényektől függően. Vagyis, bármilyen kisnyugdíjas igényelheti az ellátást, ami rendszerint alapápolásból, egészségügyi ápolásból és egészségügyi segítségnyújtásból áll.
Bacon községben 15 éve, Baróton pedig 13 éve működik ez a szolgáltatás, és megemlítették a munkájukat nagy áldozatkészséggel, lelkiismeretesen végző szakképzett ápolók, asszisztensek neveit is: Nagy Tünde Baróton, Szabó Tünde Baconban már az alapítás óta dolgozik, a négyfős helyi csapatot Rózsa Erika és Dávid Erzsébet egészíti ki.
„A rászorulóknak segítséget nyújtó alapítványt 2002-ben az Erdélyi Református Egyházkerület indította útjára” – mondta Tóth Anna. – Tevékenységeikkel lefedve nemcsak az idősgondozást, de a fogyatékkal született fiatalok szolgálatát, valamint sok helységben most már a délutáni oktatást is. Ezenfelül segédeszközöket kölcsönöznek betegeknek, szociális mosodát, nyugdíjas klubot, gyászfeldolgozó csoportot működtetnek (például Baróton), és tematikus előadásokat is tartanak időnként az érdeklődőknek.
Kovászna megyében három városban és 64 faluban vannak jelen szolgáltatásaikkal, jelenleg 928 ellátott van nyilvántartásukban. Május hónapban például Baróton 51 rendszeres, 9 alkalmi ellátotthoz látogattak, Bacon községben 48 rendszeres, 15 alkalmi ellátottjuk volt. Tóth Anna megköszönte az egyházaknak is a munkájukhoz nyújtott pártfogást, akik nemegyszer például a vasárnapi perselypénzt ajánlották fel az alapítványnak.
A bodosi ünnepség egyébként Iszlai Kamill Zsolt helybéli református lelkipásztor igefelolvasásával kezdődött, énekelt a bodosi nőszövetség dalköre, műsorral köszöntötték az időseket a Dávid Anna Gyöngyi és Benedek Erzsébet tanítónők által felkészített helyi kisiskolások is, akik ráadásul minden jelenlevő ellátottnak meglepetés-ajándékot készítettek és adtak át: egy kis, nyakba akasztható virágot, melyre az volt ráírva: „A szeretet soha el nem fogy!”
A diakóniások munkáját végül maguk az ellátottak is megköszönték: a nagybaconi Incze Lujza és Incze Géza elismerő, hálás szavaival ért véget a rendezvény hivatalos része, de a bodosi asszonyoknak hála a szeretetvendégség még folytatódott.
Dicséret illeti a Diakónia tevékenységét, bizony az nagy segítség a rászorulóknak. A Diakóniában tevékenykedőknek jó egészséget, kitartást kívánok!