Korszerű húsipari csomagolócsarnokot avattak Kilyénben
Korszerű gyárépülettel és újabb lendülettel vág neki az idei évnek a Dio Panprod Kft...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tizennégy fiatalból és négy felnőttből álló svájci csoport látogatott a héten megyénkbe azért, hogy segítséget nyújtsanak egyedül élő idős embereknek, akiknél különféle házimunkákat végeztek el: többek között udvart takarítottak, fát raktak el, de bármi egyébben is segítséget nyújtottak. Mi a kantonok országából érkező csoport tagjaival Felsőrákoson találkoztunk, a 81 éves, ágyban fekvő Márok Anna néni házánál.
A svájciakkal együtt voltak a Diakónia Keresztény Alapítvány munkatársai is. Hat éve történt ugyanis, hogy a külföldiek meglátogatták az alapítványt, megtetszett nekik a programjuk, értékelték a munkát, amit a Diakónia idősellátás terén végez, azóta pedig évente visszajárnak ide.
A Basel városából érkezett református felekezetű, konfirmandus ifjak és felnőtt kísérőik érdekesnek találták az itteni életvitelt, a körülményeket, azt mondták, úgy érzik magukat, mintha a nagyszüleik idejébe utaztak volna vissza hirtelen. Olyan helyekre látogattak el segítő kezet nyújtani, olyan idős emberekhez, akikhez a Diakónia ápolói is rendszeresen járnak.
– Példaértékű, amit tesznek – mondta róluk Dénes Kinga, a Diakónia baróti munkatársa.
A svájciak részéről Dietrich Cristine csoportvezető és a magyarul is beszélő Miriam Baumann lapunknak elmondták, hogy a helybéli idősek örvendnek jelenlétüknek, mindenhol nyitott kapuval, szívesen fogadták őket, és ők is szívesen dolgoztak. Megtudtuk azt is tőlük, hogy Svájcban bizony hiába, hogy jóval gazdagabbak, de mégsem sokkal boldogabbak az emberek, mint nálunk, mert többnyire magányosan élnek, az idősekről ott is ápolók, avagy, ha nincs elég pénzük, akkor az állam gondoskodik, intézményekbe helyezve el őket.
A csoport a hét elején Uzonban tevékenykedett, aztán Felsőrákosra költöztették „hadiszállásukat”, de meglátogatták a fogyatékkal élő fiatalokat foglalkoztató sepsiszentgyörgyi Írisz Házat is, illetve Kőröspatakra is ellátogatnak, a foglalkoztatottak ottani táborába. A csoport egy másik felnőtt tagja, az olasz származású Davide Maniscalco azt emlegette, hogy mennyire nagy élmény volt számára Illyefalván helybéli fiatalokkal találkozni, továbbá a tájaink is nagyon megragadták képzeletét, mert szülőföldjére emlékeztették.
– Egyszerű és autentikus az itteni települések arculata – fogalmazta meg véleményét falvainkról.
A lezajlott programban partner volt a TEGA Rt. is, mert elszállította a szemetet, amit az idős emberek udvarairól összegyűjtöttek az önkéntes külföldi segítők.