Rendeznék az Őrkő romanegyedet, ám csak egy részét lehet rendbetenni
A sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak, illetve a Sepsi Helyi Akciócsoportnak több beav...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sorozat első kötete, A lélek hangja 2007-ben jelent meg, és a benne olvasható publicisztikai írások, visszaemlékezések a Hang-sorozat későbbi köteteinek előfutárai, hisz szerepel benne kantai iskolatörténet, a kézdivásárhelyi színjátszás- és rádiótörténet, kézdivásárhelyi tanárportrék stb., melyeknek később külön-külön könyvet szán a szerző. Így következik sorra, egy-két éves léptékkel, A szülőföld hangja (2009), Az oskola hangja (2010), A család hangja (2011), Az űr hangja (2012), A csend hangja (2013), majd négy év kihagyás után A színek hangja, aztán Az emlékfoszlányok hangja (2018), az Elismerések hangja (2019). A járványhelyzet miatt Szavaink hangja (2020) című kötetét a Diákjaim hangja (2021) cíművel egyszerre mutatták be.
Dr. Szőcs Géza tavaly látott hozzá, hogy megírja, bemutassa a kézdivásárhelyi színházi, színpadi kultúrát, visszatekintve egészen a háromszáz éves kantai színjátszásig. A könyv egyfajta válaszként is értelmezhető a kézdivásárhelyi Udvartér Teátrum leköszönő igazgatója, Kolcsár József színművész azon lapunkban is megjelent búcsúmondatára, amelyben a következőt nyilatkozta: „sikerült egy igen igényes színházat létrehozni egy olyan kisvárosban, ahol azelőtt nem létezett semmilyen színházi kultúra.”
Szőcs Géza első felindulásában olvasói levéllel válaszolt erre a kijelentésre, majd gyűjtőmunkába kezdett, és könyv formájában adott nyomatékot válaszának.