Reméljük ehető lesz a kifli és a keksz is, az almák még nem fognak szagot kapni a najlonba bezarva
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A 2024-2025-ös tanév első, hagyományos igazgatói ülésén Kiss Imre, Kovászna megyei főtanfelügyelő köszöntötte az új intézményvezetőket, majd Tamás Sándor megyetanács-elnök ismertette a háromszéki diákokat érintő programokat, újdonságokat. A Székely Mikó Kollégium konferenciatermében megszervezett gyűlésen átadására került az a 2180 iskolatáska is, amelyet a háromszéki önkormányzat az előkészítő osztályosoknak állított össze. A program keretösszege idén 200 ezer lej, egy csomag ára 90 lej.
Az elmúlt évtizedben megduplázták az Iskolatáska programra szánt összeget, 12 év alatt 26 ezer gyereknek adtak felszerelt hátizsákot. Ugyanakkor kétszeresére nőt az az összeg is, amelyet a megye önkormányzata a tantárgyversenyeken díjazott tanulóknak biztosított. Utóbbi esetében idén némileg változtak viszont a feltételek, csak azokat a diákokat részesítik támogatásban, akik többletmunkájukkal első helyet érdemelnek ki, országos szintre is továbblépnek a versenyeken.
„A távolságok Kovászna megyében a települések között rövidek, és éppen ezért az a szándékunk, hogy a vidéki élet – az infrastrukturális beruházások mellett – az iskolai, óvodai és szabadidős tevékenység tekintetében is jó minőségű legyen” – fogalmazott Tamás Sándor az egyéb, háromszéki diákok, fiatalok jólétét szolgáló programok kapcsán. Ezek közé tartozik a táborok, játszóterek, ifjúsági termek létrehozása, támogatása is.
Korábban is nehézségekbe ütközött a tej-kifliprogram Háromszéken, és úgy tűnik, az idei tanévben sem lesz akadálymentes a gyerekeknek járó tízórai biztosítása. „Aláírtuk a szerződést, amely heti háromszor kiflit, kétszer kekszet és két alkalommal almát biztosít a megyében 22634 gyerek számára. Sajnos tej egyelőre nincs, mert a közbeszerzésre nem jelentkezett senki” – vázolta fel a helyzetet a megye elnöke.
Tavaly egyrészt a késve közzétett módszertan, másrészt a beszállítók hiánya okozta a problémát. Most abban reménykednek, hogy előbb-utóbb a tej esetében is sikerrel járnak, újra kiírják licitre. Tamás Sándor hozzátette, a megyei önkormányzat inkább a meleg ebédet szorgalmazná, az erre létrejött kormányprogramban pedig 27 háromszéki tanintézmény részesülhetne is. Valójában viszont csak 17 közigazgatási egység esetében lehet lebonyolítani az étkeztetést. Ennek oka egyrészt a közbeszerzési eljárás, másrészt az ebédlők hiánya.
A megyei tanács ezért indított egy új programot, amellyel segíti az önkormányzatokat az étkezdék létrehozásában, a költségek fele-fele arányban való elosztásával. „Az étkezők kialakításában anyagi támogatást tudunk és fogunk is nyújtani, egészen biztos, megvan hozzá a költségvetési fedezetünk” – szögezte le az elnök. Arra kérte az igazgatókat, lehetőségük szerint konzultáljanak az adott település polgármesterével és beszéljenek a lehetőségekről.
Az igazgatói ülés további részében a tanfelügyelőség munkatársai ismertették a jövő tanévvel kapcsolatos legfontosabb információkat, adminisztrációs feladatokat.
Címlapfotó: Lukácsi Lehel
Reméljük ehető lesz a kifli és a keksz is, az almák még nem fognak szagot kapni a najlonba bezarva
Kezdivasarhelyen mukodik egy unios szintu tejgyar, onnan miert nem lehet ellatni a gyerekeket?
Nem bizonyos befuto cegek bankszamlajat kellene feltolteni hanem az erre szant penzt gyerek penz formajaban a szuloknek adni mert amit szet osztogatnak a beszalitto cegek az fogyasztasra NEM ALKALMAS !!
A tavaly tej,kifli alma nélkül kezdődött a tanév és ugy is fejeződött be…Hová tünt el a megspórolt pénz?
Javaslat: minden nap az elnök úr kérjen és kapjon egy adagot egy, véletlenszerűen kiválasztott iskolából. Csak azert, hogy meggyőződjön személyesen, hogy a tanulók jó minőséget kapnak és nem szemétre költik a közpénzt és a gyerekek nem kell egyenesen a szemétbe dobják a termékeket, mert olyan hitvány a minőségük.