A helyi rendőrök is fellépnek a korrupció terjedése ellen
A sepsiszentgyörgyi helyi rendőrök a Korrupcióellenes Igazgatóság felkérésére csatla...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) négy diákját részesítette ösztöndíjban Kovászna Megye Tanácsa. Az 1500 lejes támogatásra azok a diákok pályázhattak, akik szakdolgozatukat Kovászna megye turisztikai fejlesztésével kapcsolatban írták.
A márciusban meghirdetett programot dr. Fosztó Mónika irányította. A BBTE Közgazdaságtudományi Kara Üzletigazgatási Tanszékének sepsiszentgyörgyi vezetője elmondta: a benevezett dolgozatok elbírálásánál figyelembe vették a diákok által a három év alatt elért tanulmányi eredményeket is.
– Fontos szempont volt az is, hogy az esettanulmánynál milyen konkrét adatokra épülő ábrákat, grafikonokat, gazdasági és turisztikai mutatókat használtak a diákok – mondta a szakember.
Az egyetem és a megyei tanács képviselőiből álló bizottság Demeter Norbert, Nagy Enikő és Réti Szende Borbála dolgozatait találta támogatásra érdemesnek. A kökösi származású Nagy Enikő az URIK (Uzon, Réty, Illyefalva és Kökös) kistérség lehetőségeit elemezte, fogalmazta meg javaslatait, mi több, kezdett magánvállalkozásba ezen a területen, a kovásznai Réti Szende a helyi információs központ (ahol maga is dolgozott) elmúlt hatéves tevékenységét vette górcső alá, a miklósvári Demeter Norbert pedig ugyancsak „hazabeszélt”, amikor az erdővidéki település turizmusfejlesztéséből írta licencdolgozatát.
Tamás Sándor megyei tanácselnök örömmel vette tudomásul, hogy a fiatalokat érdekli a turizmus fejlesztése, és bejelentette: jövőre folytatják a programot, akárcsak a Művészeti és Népiskolával elkezdett szakemberképzést és a turizmushoz nélkülözhetetlen infrastruktúra modernizálását.