A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kriza János Néprajzi Társaság ebben az évben is a zabolai Csángó Néprajzi Múzeumban szervezte meg a néprajz szakos egyetemisták nyári szakgyakorlatát és terepmunkáját, aminek zárásaként néprajzi előadásokat tartottak pénteken.
A szakmai gyakorlat és terepmunka keretében a kolozsvári, debreceni, budapesti és szegedi hallgatók megismerkedtek a Székely Nemzeti Múzeum belső és külső részlegeivel, néprajzi gyűjteményeivel, szakembereivel, kiadványaival és legújabb kiállításaival.
Dr. Pozsony Ferenc néprajzkutató, a Csángó Néprajzi Múzeum vezetője, kérdésünkre elmondta, hogy ezúttal a Csángó Néprajzi Múzeumban dokumentumértékű családi fotókat digitalizáltak, írtak le, állagmegóvó munkát végeztek, az intézmény raktáraiban őrzött veszélyeztetett tárgyakat megtisztították, interjúkat készítettek helybeli kézművesekkel. Szakmai kirándulás keretében pedig meglátogatták Kézdivásárhelyen a Céhtörténeti Múzeumot, a gelencei régi freskós templomot, Kőrösön Csoma Sándor rekonstruált szülőházát, a zágoni Mikes-Szentkereszty udvarházat, a prázsmári erődtemplomot, a Székely Nemzeti Múzeum főépületében található néprajzi kiállításokat, valamint a csernátoni Haszmann Pál Múzeum gyűjteményeit és tárlatait. Fiatal néprajzkutatók, antropológusok és muzeológusok módszertani előadásokat tartottak a hallgatóknak a falusi középgazda réteg életében, kultúrájában, életstratégiáiban bekövetkezett huszadik századi változásokról.
A moldvai Nagypatakon, Klézsén és Somoskán hagyományőrző csoportokkal, lakásbelsőkkel, néprajzi gyűjteményekkel és temetőkkel ismerkedtek. A szakgyakorlat megszervezését ebben az esztendőben is a Communitas Alapítvány támogatta.