Szentegyházi filisek a céhes városban
Idén Kézdivásárhelyen ünnepli a magyar kultúra napját Kovászna Megye Tanácsa és a Ko...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szívet melengető pillanatokban gazdag volt a tegnap este a Tamási Áron Színházban. A háromszékiek igazán büszkék lehettek, amikor két, szívüknek igen kedves személyiségnek tapsoltak.
A tegnapi napot, azaz január 22-ét a magyar kultúra napjaként ünnepelte a magyarság, a négyszeres olimpiai bajnok Szabó Kati 50. születésnapját is ünnepelték a háromszékiek, akik jelen voltak a róla szóló könyv bemutatóján a Tamási Áron Színházban, de nem utolsósorban – a Csinta Samu és Szabó Kati beszélgetését követően – egy olyan személyiségnek tapsoltak állva, aki örökségül kapott feladatát a közösség és hagyományok őrzését élete folyamán hittel és odaadással végezte. Haszmann Pál Péter, a csernátoni tájmúzeum nyugalmazott vezetője ugyanis a Háromszék kultúrájáért díjban részesült életművének elismeréseként.
A Kovászna Megyei Tanács és a Kovászna Megyei Művelődési Központ által 2013-ban alapított díjat, elismeréssel adózva a kompromisszumoktól mentes értékteremtő munkának, Tamás Sándor tanácselnök nyújtotta át a kitüntetettnek, miután dr. Pozsony Ferenc néprajzkutató, egyetemi tanár, az MTA külső tagja méltatta Haszmann Pál Péter tevékenységét. (A laudáció teljes szövege a 7. oldalon olvasható.) A 45 éve létrehozott csernátoni múzeum ugyanis az ott működtetett népfőiskola, képzések, konferenciák, táborok által felbecsülhetetlen értékű értékőrző munkát végez, éppen, ahogy azt a díjazott megbízatásul kapta néptanító édesapjától.
Haszmann Pál bevallása szerint meglepődött az este őt érintő történéseitől, bár valamit már sejtett, amikor otthon arra biztatgatták, hogy a jobbacska öltönyét vegye fel, de kössön már nyakkendőt is egyúttal. Díját szimbolikusan szétosztotta a munkában osztozó testvérei és unokái között, de büszkén felajánlotta az eltávozott szülőknek is. „A székelység lényege a szabadság, ezt a harcot ma is nap mint nap tovább vívjuk, amíg sikeredik valami” – mondta. – „Mindenki fel kell ismerje a Jóistentől kapott megbízatását, ki kell tapintani, el kell végezni, mindenkinek a maga módján” – zárta köszönőbeszédét.
A Háromszék kultúrájáért díj korábbi díjazottjai Szilágyi Zsolt karnagy, tenor, Gazda József író, a Kosztándi művészházaspár, Egyed Ákos történész, Niculina Țînțar kultúraszervező.
Mi tortent a bajusszal ?