Vetró-plakettet avattak Mezősámsondon
Bethlen István gróf, egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjét leplezték l...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nagyszülei és szülei otthonában, gondozásra szoruló, idős, de értelmesen gondolkodó édesanyjával él együtt Hervai Katalin képzőművész. A nyugdíjas tanárnő és alkotó őszintén vallott munkáiról, életmódjáról, de főleg hitéről, mely napjait és művészetét alapjaiban határozza meg. „Jézus áll életem középpontjában”, jelentette ki, ami egy világi ferences esetében nem meglepő. Mint kérdésre válaszolva bevallotta, 41 éves korában tért meg, élete azután gyökeresen megváltozott.
„Mindig is templombolond voltam, bárhova mentem, kerestem a tornyot” – mesélte a halk szavú művésznő. Otthonának érzi a templomot, szereti rendezgetni benne a virágokat, és ha az egyház kéri, akkor műveit is odaadja, mert istenábrázolásain keresztül is szeretné a Megváltóhoz közelíteni az embereket. A sepsiszentgyörgyi Krisztus király templomban a keresztút-illusztrációk az ő finom vonalait hordozzák.
Hervai Katalin odaadására jellemző, hogy még virradat előtt, hajnali 5 órakor felkel, várva a napfelkeltét. Mintegy két órát tölt el zsolozsmával, elmélkedéssel, azt követően lát hozzá napi teendőihez. Megvan az a képessége, hogy a művészi munkát akár a főzéssel felváltva is folytatni tudja, nem kell „nagy elvonulás” az alkotáshoz – magyarázta. Az udvar, a virágoskert is gondos szeretetet tükröz.
A kis dolgozószobában mindenütt jelen vannak a munkái: falakon, vázlatokban vagy éppen könyvekben, melyeket ő illusztrált. A művekben pedig mindenütt jelen van Isten, a transzcendencia. A polcon szemmagasságban felirat: Ora et labora! (Imádkozz és dolgozz!) A szomszéd szobában ismert festőművész édesapa, Hervay Zoltán munkái sorakoznak a falakon. „Minden lényegeset tőle tanultam meg”, nyomatékosította vendéglátónk, ideértve a szakmai tudnivalókat, de a biciklizést, úszást és hasonló hasznos dolgokat is.
A művésznőt számos egykori tanítványa látogatta meg ez alkalommal, még olyanok is, akiket 40 évvel ezelőtt tanított. De jelen volt Dobolyi Tamás, a Plugor Sándor Művészeti Líceum tanára is, aki magával hozta tanítványait. Tanáraként is ismerte Hervai Katalint, 2017-ben pedig tőle vette át a líceum grafika tanszékének vezetését. Rendkívüli elismeréssel és tisztelettel szólt a művészetéről és személyiségéről egyaránt. Annyi bizonyos, az a fókuszált figyelem és hit minden jelenlevőt megérintett.
A héten további műterem-látogatásokra is sor kerül az Erdélyi Művészeti Központ, a Szent György Napok szervezőcsapata, a Liszt Intézet, valamint az Andrei Mureșanu Színház szervezésében: kedden a Pécsi Tudományegyetem Sepsiszentgyörgyi Képzőművészeti Tanszékének alkotótereit, kedden Albert Levente, Éltes Barna, Miklóssy Mária és Vinczeffy László műtermét lehet meglátogatni, pénteken pedig Damokos Csaba látványtervező fogadja az érdeklődőket (előzetes regisztráció után).
Fotó: Szent György Napok/Facebook