A Lúdas Matyival indít a Háromszék Táncszínház
A 2025-ös év első hónapjában a gyerekeké lesz a főszerep a sepsiszentgyörgyi Háromsz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A budapesti Néprajzi Múzeum városligeti főépületében helyet kapó, október 15-én nyíló kiállítás a történelmi Székelyföld sokszínűségét jeleníti meg, nem is akárhogy: a tárlatot tematikákra osztják, így például külön egységet szentelnek a csíksomlyói búcsúnak, a székely viseletnek, gazdálkodásnak, táplálkozásnak.
A Székely Nemzeti Múzeum bejelentése szerint a 700 négyzetméter alapfelületen nyíló tárlat több mint 300 műtárgyat, gazdag archívumi és kutatási fotóanyagot, jelentős mozgóképes és hangzó tartalmakat vonult fel látványos installáció keretében. Mindez tíz neves múzeum segítségével valósul meg.
A sepsiszentgyörgyi székhelyű Székely Nemzeti Múzeum oroszlánrészt vállalt a projektben, a tárlat anyagának egyharmada ugyanis saját gyűjteményükből került ki. Mi több, a kiállítás főkurátora dr. Kinda István néprajzkutató lesz. A csernátoni Haszmann Pál Múzeum húsz néprajzi tárggyal, valamint egy saját műhelyükben készült, Bagoly Zoltán fafaragó által készített székelykapuval járult hozzá a tárlathoz. A kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum műtárgyait, köztük néhány mestergerendát, és egy céhes ládát is, ugyanakkor a zabolai Csángó Néprajzi Múzeum kincseit is meg lehet majd tekinteni.
A Csíki Székely Múzeum gyűjteményéből harminc különböző értékes darab került Budapestre, nagyrészt népi bútordarabokat, kerámiákat, továbbá Nagy Imre Ebéd című festményét is. A tárlat színeit Hargita megye képviseletében gyarapítja a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum, a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum és a székelykeresztúri Molnár István Múzeum, de a Maros Megyei Múzeum és a Havadtői Néprajzi Múzeum is hozzájárult a kiállításhoz.
Fotó: Tuchiluș Alex