Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Vannak értékőrző és vannak értékteremtő könyvek. Vannak könyvek, amelyek messze túlmutatnak önmagukon. Vannak könyvek, amelyeket nagyon sokféleképpen lehet olvasni. Vannak könyvek, amelyekről többeknek kellene tudni, mint ahány emberhez eljutnak.
A könyv címét a szerző családjának szánt ajánló sorai magyarázzák: „Aludni kéne nagyot … Az talán majd jót tesz. Ha szépet álmodnék, kedvem is már más lesz. A kéket fogom nézni. Csak a boldog kéket. Nem fogom kutatni a jövőt, sem a véget.” Az író Török Samu és az orvos dr. Török Sándor közös jellemzője ez a „… csak a boldog kéket”. Ez az alapállás már önmagában is emberpróbáló feladat egy olyan nemzedék számára, mely egy piros–sárga–kék világban – és éppen a magyar történelem egyik legviharosabb, 1956–1957-es tanévében – érettségizett Kolozsváron. (…)
A történetek szakmai (orvostörténeti, orvosetikai) értéke vitathatatlan. Egyrészt azért, mert a legtöbb írás olyan valós eseményről szól, melynek a szerző orvosként részese volt, másrészt azért, mert jellemzik az erdélyi ezredfordulós kórházi állapotokat és tanulhatnak belőle a felnövekvő orvosnemzedékek is.
A kötet történeti, dokumentumértéke ugyancsak nyilvánvaló. Történetei nem csak, és nem is elsősorban orvostörténeti értékűek, de a történelem elemi eseményei is – tehát a megélt történelem. Történelem alulnézetből.
A kötet írói értékei közül kiemelkedik Török Samu utánozhatatlanul fanyar, az értő olvasóra kacsintó humora. A partiumi írónak ez veleszületett tulajdonsága már diákkorában is kiütközött, de a közismerten csavaros eszű székely környezetben csiszolódhatott végleg egy sajátos stílussá. Ez teszi a könyvet irodalmi értékűvé. Egy könyvé, melyről többeknek kellene tudni, mint ahány emberhez a boltokon keresztül eljuthat majd.