Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Új közösségi tér létesült Sepsiszentgyörgyön, a központtól kissé távolabb, az emberséghez kicsit közelebb – az Írisz Ház keretében működő kávézó, teázó ugyanis a fogyatékkal élőket és egészségeseket közelíti egymáshoz.
A kávézó ötlete Olcsvári Tünde pszichológustól, a nappali foglalkoztató egyik munkatársától származik, és mindjárt hétéves. A megvalósuláshoz közelebb akkor került, amikor féléve a hardenbergi (Hollandia) Írisz Ház Barátai Alapítványtól kaptak egy 2000 eurós adományt – mindmáig az egyetlent, hiszen a többi szükségeset önerőből teremtették ki, illetve munkájával segítette, aki tudta az átalakítást. Az említett adománynak azonban megvolt az az ereje, hogy a megtestesüléshez közelebb segítse az ötletet, és az Írisz Ház vezetője, Makkai Péter és Szebeni Zsuzsa, a Balassi Intézet sepsiszentgyörgyi kulturális központjának, ugyanakkor a Carola Egyesületnek is a vezetője javaslatára Szilvássy Carola grófnőről nevezték el, hiszen a 20. század elején tevékenykedő, rendkívül művelt, modern, sokoldalú nemesasszony diakóniai tevékenységéről is ismert volt.
A megnyitón Szebeni Zsuzsa részletesebben is bemutatatta Carola grófnő izgalmas életét: a bábaképző után az I. világháborúban „szakszerszámos” ápolónő lett – ma műtősnőnek mondanánk –, aztán a fronton elesettek sírjait próbálta felkutatni, a katonák hozzátartozóival pedig széleskörű levelezést folytatott. Férje, Bornemissza Elemér pazar kastélyában árva gyermekeket fogadott. A grófné életét mutatják be a Szebeni Szabó Róbert munkájaként elkészült kiállítási pannók is a kávézó falán, mint ahogy a belsőépítészeti kialakítás is az ő elképzelése alapján készült.
Ami a Carola Café rendeltetését illeti, egy olyan hely akar lenni, ahol az ember a nyakkendőjét leveheti, megnyugodhat, és feltöltődhet egy kávé vagy tea mellett. A későbbiekben a kávézó több esemény helyszíneként is szolgálhat, a működtetők filmklubot, irodalmi esteket, író-olvasó találkozókat, zeneaudíciókat is terveznek. Mivel e létesítménnyel tulajdonképpen a fogyatékkal élők leszűkített munkalehetőségeit is bővíteni akarták, itt is egy kerekesszékes kiszolgáló fog a vendégek rendelkezésére állni, idővel talán a ház gondozottjai által készített aprósüteményt is fogyaszthatnak a kávé, tea mellé. „Aki ide betér, fontos társadalmi ügyet szolgál: a fogyatékkal élők befogadását segíti elő, miközben ő maga is belepillanthat az Írisz-ház hétköznapjaikba, tevékenységeikbe” – mondta a megnyitón Makkai Péter lelkész.