Cseh Tamásra emlékeznek a magyar kultúra napján
Rendkívüli előadással ünnepli a magyar kultúra napját a sepsiszentgyörgyi Tamási Áro...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Idén – eleget téve a törvény által előírt szigorításoknak – két részre kényszerült szakadni az évek során jól összekovácsolódott csapat, így Csernáton festői kis faluját a szokásos öt nap helyett tíz nappalon és éjen át zengte be népdal, néptánc és nevetés. A július 6–10., illetve 11–15. között megtartott műhelymunkákon Kovászna, Hargita és Brassó megyei pedagógusok, diákok, néptáncoktatók és zenészek vettek részt, akik az itt elsajátított ismereteket otthon, iskolai és iskolán kívüli tevékenységek keretén belül adják majd tovább.
A főszervező Virág Endre táncszakelőadó (Kovászna Megyei Művelődési Központ) által összeállított program a tánc és énektanulás mellett drámajátékokat is tartalmazott Prezsmer Boglárka vezetésével, hiszen a játék a zenei, a táncos és a beszélt anyanyelv elsajátításának egyik fontos eszköze. A mozgás, a ritmusos mozgás, a tánc és a játék létszükségletek, bizonyos korig szinte a gyermekek egész világát betöltik, de sajátos módon alakítják magukhoz a felnőttekét is, hiszen fő tevékenységük az állandó utánzás, átformálás. Az együtt töltött öt nap során a táncházak mellett a résztvevőknek alkalmuk adódott nemezelni és gyöngyöt fűzni is, Kolozsi Ildikó és Szász Etelka vezetésével.
A tavalyi ígéreteket betartva, 2020-ban Both József (Szegedi Népi Alkotások Házának táncszakelőadója, a Népművészet Ifjú Mestere) és Cserei-Both Zsuzsa (az Ördögtérgye Néptáncegyüttes vezetője, a Népművészet Ifjú Mestere) szakirányítók vezetésével a mezőségi tánc- és zenevilágból kaptak ízelítőt a résztvevők. A táncoktatás és énektanulás ideje alatt Ábri Béla, Horváth Tas és Csoboth Lehel népzenészek húzták a talpalávalót. Ha minden jól megy 2021-ben, a XVI. műhelymunkán a felcsíki és gyimesi zenei- és táncvilágba kapnak betekintést majd a résztvevők.
(KMMK)