Koszta Ervin és tanítványai közös tárlata
A Vigadó Művelődési Központ dísztermében december 6-án 18 órától Mester és tanítvány...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Heveder zenekar színes gönctől mentesen, egyszerűen fejezi ki magát, muzsikájukban nem a különcködést, hanem önmagukat vállalják, zenéjük ezért is ízig-vérig erdélyi. Zenei nyelvük a falut kiszolgáló cigánymuzsikusok zenei anyanyelvéből fakad, ez egyszerűnek tűnhet, de mégis egy egész életet szentelnek ennek elsajátítására. A zenekar 2002-ben alakult, a Háromszék Táncegyüttes kísérőzenekaraként, a Heveder nevet 2008-ban, az Erdélyi Táncházasok Találkozóján tartott koncertjén vette fel. Számos táncház és népzenei találkozó házigazdájaként, illetve résztvevőjeként ismerheti őket a közönség. Első nagylemezüket 10 évvel ezelőtt mutatták be Sepsiszentgyörgyön, majd a budapesti Táncháztalálkozón is.
A Tőkés család tagjai Tőkés Csaba Zsolt, a családfő, és felesége, Tőkés Edit mindketten a Háromszék Táncegyüttes szólótáncosai voltak, ide vezethető vissza a Heveder zenekarral mai napig is ápolt, jó kapcsolatuk.
Tőkés Edit a táncegyüttes alapító tagja volt, 2016-ban a Romániai Magyar Néptánc Egyesület Életműdíjjal tüntette ki az erdélyi táncművészetben nyújtott több évtizedes kiemelkedő munkásságáért. Tőkés Csaba Zsolt a táncegyüttes volt tánckarvezetője, 2013-ban a Magyar Táncművészek Szövetségének a „Legjobb férfitáncos” különdíját kapta meg. Jelenleg mindketten a Kónya Ádám Művelődési Ház égisze alatt működő Kincskeresők Néptáncegyüttes, valamint a Székely Mikó Kollégium Néptáncegyüttesének a vezetői. Több néptánctábor rendszeres oktatói, továbbá együttműködő koreográfusai több néptáncegyüttesnek, Európa szerte. Az előadásban részt vesz fiuk, Tőkés Zsolt is és táncospárja, Sorbán Dorottya, az újabb néptáncos nemzedék tagjai, a Kincskeresők Néptáncegyüttes táncosai.