Gyárfás-kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
A magyar kultúra napja a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban sem telik el és...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A múzeum időszakos kiállítótermét zsúfolásig megtöltő diákokat, tanárokat és szülőket Lénárt Tamás művészettörténész köszöntötte. „Kivételes megtiszteltetés és öröm számomra ezen esemény felkonferálása, hiszen az a négy év, amit rajzosztályosként eltöltöttem – Vetró Andrást tudva osztályfőnökömnek – kikövezte azt az utat, ami most ide, önök elé vezetett” – jelentette ki.
A tanintézmény részéről Nagy Judit aligazgató nyitotta meg a tárlatot, hangsúlyozva: büszkék arra, hogy diákjaik alkotásainak bemutatásával gazdagíthatják a közösségi élményt. „A kis művészek a festészet, grafika és szobrászat eszközeivel mutatják be egyéni látásmódjukat, érzéseiket, gondolataikat, melyeket az alkotás folyamatában megéltek. Szívjuk hát magunkba a szépet, a színeket, a formákat, nézzük és lássuk kis művészeink munkájában a tündérit, azt az ecsetvonást, mellyel elmondják: ilyen vagyok én, így látom a világot” – fogalmazott, külön köszönetet mondva Györgyjakab Boróka, Koszta Ervin és Szász Edit pedagógusoknak, akik „az első bizonytalan mozdulatoktól a teljességig vezették” tanítványaikat.
A csaknem száz, vegyes technikával készült alkotást Ferencz Éva tanárnő méltatta, kiemelve, hogy az utazást a képzelet és a fantázia világában soha nem lehet elég korán elkezdeni, hiszen a tárlat legfiatalabb kiállítói alig negyedik osztályosok, akiknek munkái már második éve ott sorakoznak a rajzosztályos társaiké mellett. „A kiállítótérben elhelyezett munkák gazdag és szorgalmas tanévről tesznek tanúbizonyságot. Számos érdekes téma, rangos verseny és pályázat mentén alakult ki a tárlat anyaga, melynek központi témája az utazás a fantázia és képzelet világában” – mondta, majd ismertette a diákok által az idei tanévben elért eredményeket és a kiállított munkákat.
A rajztagozatosok Tamás Annamária magyartanár által összeállított verses-zenés műsort adtak elő, majd a végzősök nevében Bejan Hanna szólalt fel. Búcsúbeszédében tanáraiknak és osztályfőnöküknek mondott köszönetet, visszatekintve az elmúlt négy év élményeire és meghatározó pillanataira. „A rajzosztály annyit jelent, mint jókedv és vidámság” – foglalta össze a diákévek tapasztalatait.
A kiállítás június 9-ig látogatható.
Fotó: Farkas Áron
Jövőbe ajánlom, hogy minden diáknak jusson egy 20 x 30 as felület a kiàllításra! Van aki egész évben igyekezett, de hát úgy veszem észre, hogy nem egy Picasso