Jó, tegyük fel államosítják ezeket. És rövid ideig senkiházi bürokraták élnek utána és lassan elsorvasztják majd elkótyavetyélik és újabb dörzsöltek teszik rá a kezüket. A recept ismerős nemde? A történelem ismétli önmagát…
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Törvénybe foglalták a gyógyvizek után járó illetékek visszaosztását hasonlóan, mint a fogyasztásra használt szénsavas és szénsavmentes ásványvizek esetében – mutatott rá Miklós Zoltán, az RMDSZ Kovászna megyei parlamenti képviselője, a törvénytervezet kidolgozója.
A gyógyvizek esetében is a kitermelők által fizetett illetékek ezentúl 35 százalékban a megyei, míg 45 százalékban az adott helyi önkormányzat költségvetésében maradnak – szögezte le.
„A gyógyászati célú ásványvizek az ásványvízforrásokkal azonos kategóriába tartoznak. Ezeket a gyógyfürdőkben és gyógyászati központokban használják számos betegség megelőzésére, kezelésére vagy enyhítésére. A helyi önkormányzatok a törvénytervezet értelmében jogosultak lesznek ezekre az összegekre, amelyet a lakosság életszínvonalának növekedését célzó intézkedések finanszírozására, a szükséges közszolgáltatásokra vagy infrastrukturális beruházásokra fordíthatnak, de akár turisztikai fejlesztésekre is felhasználhatják. Az RMDSZ célja az, hogy az illetékek helyben maradjanak, amit visszafordíthatunk a közösség javára” – emelte ki Miklós Zoltán.
A képviselő elmondta, hogy az országban több mint 15 települést érint ez a törvénykezdeményezés, Kovászna megyében Árkoson, Kovásznán, Málnásfürdőn és Sepsibükszádon juthatnak plusz jövedelemhez, amelyet a települések fejlesztésére fordíthatnak.
Mint ismert, az RMDSZ munkájának eredményeként 2020-ban sikerült úgy módosítani ezt a törvényt, hogy az a fogyasztásra használt ásványvízipari kitermelés után fizetett illetékek 80 százalékát hagyta a megyei és a helyi közigazgatási egységek kasszájában.
A törvénytervezet a Hivatalos Közlönyben való megjelenést követő 30 napon belül lép érvénybe, miután a Pénzügyminisztérium aktualizálja az erre vonatkozó kiegészítő jogszabályt.
Jó, tegyük fel államosítják ezeket. És rövid ideig senkiházi bürokraták élnek utána és lassan elsorvasztják majd elkótyavetyélik és újabb dörzsöltek teszik rá a kezüket. A recept ismerős nemde? A történelem ismétli önmagát…
100% vissza állami tulajdonban!!!!!
Mi az, hogy 1 pár dörzsölt gazdagodik, lásd BORSEC, TUŞNAD.stb! A nyelvük törne le…. Őseink ezért adták a vérüket?
Vagyonelkobzás/ Államosítás!!!!!!