Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Általános amnesztiát sürget Romániában Liviu Dragnea házelnök, akit immár két korrupciós ügyben is elmarasztalt a bíróság – állítása szerint igazságtalanul.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke a kormányoldalhoz közel álló România TV vendégeként egy vasárnap esti műsorban azt állította: nem magának, hanem elsősorban a bíráknak és ügyészeknek akar közkegyelmet.
„Gondolja, hogy az a több ezer bíró és ügyész, akinek bűnvádi dossziét csináltak, kizárólag a bizonyítékok és saját lelkiismeretük alapján ítélkezik, minden kétségen felül? Én nem hiszem” – magyarázta Dragnea, miért tartja szükségesnek az általános amnesztiát. Megjegyzésével egy augusztus végén közzétett kimutatásra utalt, amely szerint 2014 óta a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a magisztrátusi kar több mint hatvan százaléka (2200 bíró és 1200 ügyész) ellen vizsgálódott már különböző ügyekben.
Dragnea szerint az amnesztiatörvény választ adhat több megválaszolatlan, „fájó” kérdésre. „Mi történik azokkal az ügyekkel, amelyeket hamis bizonyítékokra alapoztak? Mi történik a (titkosszolgálatok és igazságszolgáltatási szervek között kötött) titkos, törvénytelen és alkotmányellenes megállapodásokon alapuló ügyekkel, perekkel és ítéletekkel?” – sorolta a kérdéseket a pártelnök.
Dragnea azt állította, hogy ami a saját ügyeit illeti, nem sok reményt fűz a második bírósági elmarasztalása ellen beterjesztett fellebbezéshez. Kijelentette: fogytán van a román igazságszolgáltatásba vetett bizalma, nem hisz abban, hogy ügyében részrehajlás nélkül ítélne a bíróság.
A politikus szerint a PSD politikai ellenfeleinek – Klaus Johannis államfőnek és az ellenzéknek – sikerült elhitetniük, hogy a PSD igazságügyi reformja mögött az ő önös érdekei állnak, ezért Romániában szerinte csak úgy lehet véget vetni az ügyészi visszaéléseknek, megelőzni további ártatlan emberek bebörtönzését, ha a kormánytöbbség olyan amnesztiatörvényt hoz, amelyből „őt kihagyják”.
A pártelnök csak általánosságokban beszélt az amnesztiáról, nem részletezte, hogy álláspontja szerint milyen bűncselekmények elkövetőinek priuszát kellene eltörölni.