Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Közúti Infrastruktúráért Felelős Országos Társaság (CNAIR) hatalmas „befektetést” eszközöl: olyan készüléket vásárolnak, amivel tesztelhetővé válik a romániai autópályák minősége – adta hírül a Capital gazdasági lap.
A lapnak a CNAIR vezérigazgató-helyettese, Sorin Scarlat nyilatkozott, elmondva: Griptester és SRT-inga beszerzéséről van szó, ezek ugyanis lehetővé teszik mindenféle út merevségének, rugalmasságánek és strukturális keménységének mérését. „Egyetlen autópályát sem adunk át addig, amíg nem bizonyosodunk meg, hogy megfelel-e az elvárásoknak: jól tapad-e az útfelületen az abroncs, van-e kellő alap, megfelelően rugalmas-e az úttest stb.” – magyarázta a CNAIR illetékese.
Ezt az említett ingával, illetve az utánfutóra helyezhető Griptesterrel végzik, ez által egy kilométer útszakasz vizsgálása pár perc alatt elvégezhető. Ez utóbbit állítólag a román hadsereg és a NATO is használja, azt mérik vele, hogy egy kifutópálya mekkora tapadást tud biztosítani a le- és felszálló repülőgépek futóművének. Ezzel szemben régebben felkapott volt, hogy vállalkozó kedvű civilek „fapados”, de annál hatékonyabb módon tesztelték az utakat: magukkal vittek egy laptopot, vezetés közben a „navigátor” CD-írásba kezdett. Ha az eszköz nem szúrta el egy hanglemez megírását, akkor az út simasága megfelelőnek bizonyult…
A CNAIR illetékese arra nem tért ki, hogy miként tesztelik a nagyjából csak papíron létező romániai autópályákat, hiszen míg elméletben több ezer kilométer létezik, addig a valóságban mindössze 750 kilométer használható úgy ahogy. Románia 2017-ben negatív rekordot döntött: a Mediafax szerint naponta mindössze 41 méter aszfaltot öntöttek le! <<