Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Románia 2027-ig 31,5 milliárd euróban részesül az európai kohéziós politika révén. A 13,6 milliárd eurós nemzeti társfinanszírozást figyelembe véve több mint 45 milliárd euró áll majd rendelkezésre a gazdasági, társadalmi és területi kohéziót, valamint a zöld és digitális átmenetet szolgáló beruházási projektekre. Üdvözlöm az Európai Bizottság döntését, amelyet a bizalom jelének és Románia prioritásai iránti támogatásnak tekintek” – írta Ciucă a kormány Facebook-oldalára feltöltött üzenetében.
Hozzátette, hogy a bukaresti hatóságok készen állnak átláthatóan és a lehető leghatékonyabban kezelni a kiutalt összegeket.
„Minden állampolgár valós időben, online követheti majd nyomon, hogyan költik el az uniós pénzeket a https://www.fonduri-ue.ro/statistici weboldalon. Csökkentjük a bürokráciát, kiigazítjuk a jogszabályokat, és segítünk a helyi közösségeknek, hogy saját kezükbe vegyék sorsukat. Az előző költségvetési évtől eltérően mostantól a helyi önkormányzatoknak döntő beleszólásuk lesz a projektek rangsorolásában, hogy a hátrányos helyzetű térségek nagyobb támogatást kapjanak a fejlődésben való felzárkózáshoz” – jelentette ki a miniszterelnök.
Nyomatékosította ugyanakkor, hogy az eddigi tapasztalatok segítenek abban, hogy az európai alapok lehívása gyors ütemben haladjon, mivel az operatív programok és a projektfelhívások időkeretét le tudják rövidíteni.
„Felszólítom a potenciális kedvezményezetteket, hogy időben készítsék elő projektjeiket, mert minden tevékenységi ágazatnak oxigénként van szüksége a finanszírozásra” – tette hozzá Ciucă.
Emlékeztetett, hogy az országos fejlesztési tervben (PNRR) szereplő összegekkel és az egyéb európai politikákból származó finanszírozásokkal együt összesen 90 milliárd euró áll Románia rendelkezésére a kiemelt jelentőségű területeken történő beruházásokra.
Románia az Európai Bizottsággal kötött partnerségi megállapodás értelmében 2021 és 2027 között összesen 31,5 milliárd eurót kap a régiók gazdasági, társadalmi és területi kohézióját, valamint a zöld és digitális átállás előmozdítását szolgáló kohéziós politika révén – derül ki az uniós testület hétfőn közzétett sajtóközleményéből.
(Agerpres)