Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A főügyész szerint a tevékenységet befolyásolta az alkotmánybíróság több döntése is, amelyeknek közvetlen hatása volt az intézmény működésére.
Emlékeztetett: az Igazságügyi Felügyelet ötször tartott ellenőrzést a DNA-nál, és sor került a számvevőszék ellenőrzésére is.
2018-ban félannyi feljelentést regisztráltak, mint 2015-ben – mondta el Călin Nistor, aki hozzátette: ez a körülmény természetesen befolyásolja az intézmény tevékenységének egyéb mérőszámait, például a megoldott esetek számát.
A főügyész szerint 2018-ban összesen 1.513 megkeresés érkezett magán- és jogi személyek részéről büntetőeljárás megindítására. A DNA-nál 9.191 ügy vár megoldásra, ez csaknem kétezerrel kevesebb mint egy évvel korábban (11.234).
Az eljárás alatt lévő ügyekben az okozott kár összege eléri a 412 millió eurót, összesen 400 millió értékben foglaltak le vagy helyeztek zár alá anyagi javakat.
Elmondta: a DNA-ügyekben elsősorban az állam magas tisztségviselői, bírák, ügyészek, rendőrtisztek a tanügyi- és egészségügyi rendszer képviselői szerepelnek.
Ugyanakkor 26 olyan esetük van, amelyekben pártok, vagy politikusok finanszírozását vizsgálják.
(Agerpres)