Haha,szabad a gyilkolászás!Sámán nem ártana ennyit, koma!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egészségügyi törvényt módosító sürgősségi kormányrendeletet csütörtök esti ülésén fogadta el a kormány.
A rendelkezés indoklása során Vlad Voiculescu egészségügyi miniszter rámutatott: nagyon sokszor elhangzik, hogy növelni kell az intenzív terápiás ágyak számát a Covid-kórházakban, mintha csak „bútordarabokról” lenne szó. A tárcavezető rámutatott: a legnagyobb probléma nem a műszaki felszerelés, hanem a szakképezett egészségügyi személyzet hiánya. A törvénymódosítás azokat a jogi aggályokat hivatott eloszlatni, amelyek eddig megakadályozták a más szakképesítéssel rendelkező orvosokat, hogy az infektológus vagy intenzív terápiás kollégáik segítségére siessenek.
Andrea Moldovan egészségügyi államtitkár hozzátette: nem merül fel, hogy az intenzív terápián ápolt súlyos betegeket olyan orvosokra bíznák, akiknek semmilyen szakképesítésük nincs, de a belgyógyászoknak, allergológusoknak, immunológusoknak, gerontológusoknak felkészültsége kiterjed a heveny vírusos tüdőgyulladásra, és más szakképesítésű orvosok is képesek ellátni egy előre meghatározott módszertan szerint a kevésbé súlyos állapotú koronavírus-fertőzötteket.
A szaktárca tájékoztatása szerint az utóbbi hetekben 1498-ra bővült a Covid-kórházakban és részlegeken rendelkezésre álló intenzív terápiás helyek száma – ezek közül a pénteki jelentés szerint 1364 (91 százalék) volt foglalt.
(MTI)
Haha,szabad a gyilkolászás!Sámán nem ártana ennyit, koma!
Csak akkor tessek samanokhoz menni es elkerulni a korhazat!!!
Akinek nem tetszik,nem bizik bennük ne menjen orvoshoz. Egyáltalán, ha haldoklik akkor se. Ennyi.
a vakcina mellekhatasaiert nem vonhato felelossegre a gyarto, ha meghalt a beteg a korhazi szemelyzet nem vonhato felelossegre. mi kovetkezik ez utan emberek??? meglott a rendor mert nincs rajtad maszk – NEM VONHATO FELELOSSEGRE hamarosan erre is torvenyt hoznak a hoherok a parlamentben!!!
Az EU-ban CMA engedély kapott oltásokért a gyártó felelősséggel tartozik. Felejtsük már el ezt a hülyeséget.
„Az uniós feltételes forgalombahozatali engedély keretében a felelősség a forgalombahozatali engedély jogosultját terheli. A forgalombahozatali engedély jogosultja felel a termékért és annak biztonságos használatáért.” Forrás: https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/questions-and-answers-covid-19-vaccination-eu_hu#30
A Pfizer, Moderna és AstraZeneca ilyen engedélyt kapott.
A ó veszélyhelyzeti alkalmazási engedély esetében amit a kínai és orosz oltás kapott Magyarországon a gyártó nem tartozik felelősséggel.
Egy szeptemberi európai parlamenti meghallgatáson a bizottság egészségügyi főigazgató-helyettese azt mondta, a gyógyszercégek felelőssége megmarad, de egyes úgynevezett „rejtett esetekben” nem vonatkozik rájuk a kártérítési kötelezettség. Azonban azt azóta sem definiálták nyilvánosan, mik lehetnek ezek a „rejtett hibák” és milyen kritériumok alapján háríthatják a tagállamokra a kártérítési kötelezettséget a cégek.
Hagyjuk a nagy kioktato szovegeket………
Szóval csak vállalnak felelősséget. 🙂 El tudom képzelni, hogy van olyan eset, amikor az EU magára vállalta ezt, de ez a hivatalos közleményekből (ahonnan idéztem) nem derül ki. Általában az van, hogy ha a gyártó eltitkol valamit, rosszul végezte a teszteket, akkor felelős. Ha olyan dolog derül ki, amiről nem lehetett tudomásuk, akkor már kérdéses a felelősség. Ilyen lehet az is, ha bizonyos mellékhatás nagyon ritkán jelentkezik és emiatt nem dokumentálták. Ezért (is) szokták frissíteni a gyógyszerek használati utasítását.
Eddig is a beteg volt a hibás ha el patkolt. A kezelés pedig egyénre szabott kellene, hogy legyen,nem elöre meg határozott módszertan szerint, mert nem lehet mindent egy kaptafára húzni.
Sámánokat is alkalmaznak?! Ja nálunk jövendőmondó és látnok rupit orvos helyett!!!😆
Az orvosnak ha nincs kellő tapasztalata miért áll oda?! Kötelező?! Kössenek minden beteget ágyhoz, nyomják meg olyan gyógyszerekkel amelyekért pénzt kap az orvos, hogy használja az „ügynököktől” és hagyják kiszáradni!!! Állatok!!!