Abból a kevés fizetésből még magán-egészségbiztosítást is fizetni?! Próbálna meg havi 1300 lejből élni az, aki az ilyen hülyeségeket kitalálja!!!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A felmérés szerint a válaszadók 48 százaléka mondta azt, hogy nem végez évente teljes körű kivizsgálást. Közülük 30 százalék az időhiánnyal magyarázta ezt, 18 százalék túl bonyolultnak tartja a folyamatot, 13 százalék pedig úgy véli, nincs szüksége rá, mert egészséges.
A közvélemény-kutatás arra is rámutatott, hogy tízből hét romániai lakos (69%) az interneten tájékozódik arról, hogy bizonyos tünetek milyen betegségre utalhatnak. Közülük 48 százalék vallotta azt, hogy a világhálón való tájékozódás után orvoshoz fordult, 22 százalék valamilyen természetes gyógymódot választott, 13 százalék öngyógyszerezéssel próbálkozott, 17 százalék pedig semmit sem tett.
A megkérdezettek többsége (81 százalék) azt mondta, hogy enyhébb betegségek – például megfázás, gyomorrontás, fejfájás stb. – esetén öngyógyszerezéshez folyamodik, és csak 14 százalék állítja, hogy soha nem tett ilyent.
A válaszadók 52 százalékának nincs magán-egészségbiztosítása, és nem is tervez ilyent kötni a következő hat hónapban, 19 százaléknak szintén nincs, de tervez lépni ez ügyben a következő félévben.
Ugyanakkor a megkérdezettek 29 százaléka azt mondta, hogy havonta 50 és 100 lej közötti összeget szánna magán-egészségbiztosításra, 16 százalék 50 lejnél kevesebbet, 14 százalék 100 és 300 lej közötti összeget, 5 százalék pedig 300 lejnél nagyobb összeget fordítana erre. 36 százalék nem lenne hajlandó havonta pénzt adni erre a célra.
Az online felmérés két szakaszban készült (2019. november 20-a és december 11-e, valamint 2020. január 20-a és február 10-e között), 5824 személy (59% nő, 41% férfi) megkérdezésével.
(Agerpres)
Abból a kevés fizetésből még magán-egészségbiztosítást is fizetni?! Próbálna meg havi 1300 lejből élni az, aki az ilyen hülyeségeket kitalálja!!!
Minek is ? Fizesd az egeszsegbiztositast majd a vizsgalatokat is mert a keret kimerult akar magan , akar allami. Beteg vagy most de 2 honap mulva programalnak. Vicces is lehetne , ha nem volna fajoan igaz.