Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A külföldön tanuló diákok ligája által a Romexpo kiállítási csarnokban szervezett konferencián az államfő úgy fogalmazott, hogy a miniszterek „havonta legalább egyszer kis, kaotikus módosításokkal” zavarták meg az oktatási rendszert.
„Egy magas színvonalú oktatási rendszer felépítéséhez olyan alapvető információkra van szükségünk, amelyek gyakran nem állnak rendelkezésre” – állapította meg Johannis.
Az államfő e tekintetben egy olyan rendszer fontosságáról beszélt, amely kiemeli azokat az oktatási szakokat, amelyek végzőseit a legnagyobb arányban veszi fel a munkaerőpiac.
Johannis szerint a román gazdaság „fordulóponthoz” érkezett, ahol a régi „ütőkártyák”, mint például az alacsony munkaerő-költség, már nem lesz elegendő ahhoz, hogy a gazdaságot fellendítsék és az életszínvonalat az európaihoz igazítsák. Kifejtette, az országnak jól képzett szakemberekre van szüksége, akik képesek gyorsan alkalmazkodni az állandóan változó munkaerő-piachoz, és hangsúlyozta, ezeket a szakembereket az oktatási rendszernek kellene kinevelnie.
„Ezen a területen azonban Románia sajnálatos módon elmaradt és sok olyan problémával küzd, amelyek már krónikussá váltak” – mondta Johannis.
Rámutatott, a gyerekeknek több mint 16 százaléka hagyja ott idő előtt az iskolát, pedig Románia vállalta, hogy ezt az arányt 11 százalékra csökkenti 2020-ban.
„A funkcionális analfabetizmus magas szintje, a felsőoktatásban részt vevők alacsony száma – amely utolsó helyre utasít minket az Európai Unióban -, vagy a szakoktatás rossz minősége csak néhány példa, ami bizonyítja, mennyire súlyos helyzetben van az oktatás” – mutatott rá az államfő.
Beszélt továbbá az egyéni szakmai fejlődést és az újraszakosodást biztosító, felnőtteknek szóló programok fontosságáról is, megemlítve, hogy ezeket a magánszektorral közösen kell kidolgozni és gyakorlatba ültetni, és alkalmazkodni kell ugyanakkor az Európa által felvállalt környezettudatos gazdasági irányvonalhoz.
(Agerpres)