Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Rafila azt mondta, az utóbbi héten jelentősen csökkent a pozitív tesztek aránya is. A korlátozások lazításához azonban nem elég az esetszámok csökkenése, a kórházban ápolt betegek és az intenzív terápián fekvő páciensek számának mérséklődésére is szükség van – szögezte le a miniszter.
A korábbinál valamivel kisebb a koronavírusos páciensek elhalálozási száma is, viszont az intenzív terápián ápolt betegek száma stagnál, sőt, enyhe növekedést mutat. „Jelenleg nem vezethetünk be lazításokat, csak majd akkor, ha az intenzív terápián elfoglalt helyek száma huzamosan csökken” – tette hozzá Rafila.
Alexandru Rafila úgy nyilatkozott, a hatóságok a jövőben sem fogják feloldani a koronavírussal fertőzött, tünetekkel rendelkező emberek elkülönítésére vonatkozó szabályt.
„Bármilyen vírusos megbetegedésről is legyen szó, ajánlatos néhány napig elkülönülni, hogy ne fertőzzük meg kollégáinkat, családtagjainkat. Nincs okunk lemondani a fertőzött, tünetes személyek elkülönítéséről” – mondta a miniszter.
Rafila úgy vélekedett, valószínűleg „nincs jövője” a beoltott személyek számára biztosított értékjegyeknek. „Nem a pénzről van szó, pénz lenne rájuk. (…) Ösztönző célzatú volt, az oltakozást ösztönözte, de sajnos nem volt jelentős eredménye” – jelentette ki.
Arra a kérdésre, hogy várható-e az oltásért járó értékjegyek megszüntetése, Rafila azt felelte, erről még tárgyalni fognak az illetékesek. „Én azt gondolom, hogy az egészségünk védelmében vesszük fel az oltást, és nem azért, hogy értékjegyeket kapjunk” – fogalmazott.
(Agerpres)