Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A polgármesterek és a megyei tanácselnökök két fordulóban történő megválasztásáról szóló jogszabályjavaslat vitát váltott ki az alsóház plénumában.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) a tervezet ellen foglalt állást. Alsóházi frakcióvezetőjük, Alfred Simonis azzal érvelt, hogy két forduló esetén az első és a második forduló között „kereskedni fognak a pártok a románok szavazataival” egy-egy alpolgármesteri tisztség megszerzéséért. „Nem fogjuk engedni a kereskedést a románok voksaival” – szögezte le.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a tervezet elfogadása mellett érvelt, akárcsak a kezdeményező Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR. Utóbbi párt képviselőházi frakcióvezetője, George Simion szerint a kétfordulós polgármester-választás jelentené a „normalitást”.
Szavazásra bocsátásakor a tervezetet a képviselők egyszerű többsége (154 törvényhozó) ellenezte, ám mivel sarkalatos törvényt módosít, legalább 166 elutasító szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy elutasítottnak tekintsék. Így az eljárásnak megfelelően a jogszabályjavaslat visszakerül a szakbizottságokhoz.
Hasonló sorsra jutott a környezetkárosító bűncselekmények kivizsgálásával foglalkozó ügyészi részleg létrehozásáról szóló tervezet is. Ezt 2020-ban elfogadta a parlament, a kormány azonban megtámadta az alkotmánybíróságon, és a taláros testület teljes egészében alaptörvénybe ütközőnek ítélte, ezért került vissza a törvényhozók elé.
E javaslat kapcsán Stelian Ion volt igazságügyi miniszter, USR-képviselő azt mondta, a PNL és a PSD mindent megtesz, hogy megakadályozza a kezdeményezés gyakorlatba ültetését, „mert ezt kívánja meg az érdekük”. „Súlyos környezetvédelmi problémáink vannak. (…) Hagyják a pártérdekeket” – fogalmazott az ellenzéki politikus.
A tervezet 132 elutasító szavazatot kapott, így ez is visszakerül a szakbizottságokhoz.
A képviselők ugyanakkor elutasították azt a tervezetet, amely lehetővé tette volna a megyei egészségügyi igazgatóságok munkatársai számára, hogy kérésre az összes háztartásban mintát vegyenek a csapvízből a vízminőség vizsgálatára.
(Agerpres)
az ordog gyujtemenyebol kell vallesztani kerem….