Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Brassó megyében örökbefogadások során felmerülő csúszópénz-elfogadás, hivatali visszaélés vádjával indított kivizsgálást a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT). Az illetékesek Kovászna megyére is kiterjesztették a nyomozást, így Vass Máriát, a Kovászna Megyei Gyermekjogvédelmi és Szociális Igazgatóság vezetőjét is megkérdeztük az ügyről.
Szerdán csúszópénz elfogadása, hivatali visszaélés vádjával vették 24 órára őrizetbe, illetve hatósági felügyelet alá helyezték Şimanda Luciana Adrianát, a Brassó megyei gyermekvédelmi és szociális igazgatóság egyik munkatársát. Felmerült ugyanis a gyanú, hogy az említett személy – az örökbefogadási folyamatot értékelő bizottság tagjaként – öt éve csúszópénzt (pénzt vagy más javakat) követel, és kap az örökbefogadó családoktól azért, hogy ez utóbbiak rákerüljenek egy „prioritási listára”, továbbá, hogy a vádlott megsürgesse, „zökkenőmentessé” tegye a folyamatot.
A nyomozás során kiderült, hogy Şimanda arra hivatkozva, hogy a rendszerben munkálkodó személyeket is befolyásolhat, ugyancsak pénzt, javakat fogadott el: így jutottak el az ügyészek Kovászna megyébe, ahol T. C.-t, a Kovászna Megyei Gyermekjogvédelmi és Szociális Igazgatóság egyik munkatársát vették célkeresztbe, és azzal vádolták, hogy egy kiértékelésnél hamis adatokat, tényeket tüntetett fel, az igazságtól eltérően azt írta a jelentésében, hogy az örökbefogadó családnak olyan megyeszékhelyi lakása van, amely megfelel a gyermeknevelésre, illetve hogy az értékelésnél a család rokonai is jelen voltak.
Vass Mária, a Kovászna Megyei Gyermekjogvédelmi és Szociális Igazgatóság vezetője érdeklődésünkre elmondta, hogy hivatalosan nem tájékoztatták a részletekről, ezekről ő is a sajtóközleményből, a médiától értesült.
– Együttműködünk a nyomozószervekkel, és remélem, hogy a kivizsgálás befejezése után kiderül, hogy kollégáim ártatlanok, és nincsenek belekeveredve ilyesmibe – összegezett.