Nehéz pályán hozta a kötelezőt a KSE
A Kézdivásárhelyi SE a Voința Limpeziș otthonából hozta el a győzelemért járó három ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az összesítés rámutat, hogy a 2019-es gazdasági évben a román élvonal 25,2 millió lej veszteséget termelt. A jó hír, hogy ez alig a fele a 2018-as esztendő veszteségének. A rossz hír, hogy a bevételek 23%-os emelkedése szinte kizárólag csak a Kolozsvári CFR európai remeklésének köszönhető, amiért az közel 20 millió eurót kapott az UEFA-tól. A bevételi oldalon a legnagyobb tételt, 35%-ot továbbra is a közvetítési jogdíjak adják, 118,3 millió lejt. Ezt követik az UEFA-tól kapott prémiumok (79 millió lej) és a szponzorok támogatása (78.62 millió lej). A jegyek eladásából származó bevétel 10,88 millió lej, szemben az egy évvel korábbi 23 millióval. Ez az összeg az összbevétel alig 6%-át teszi ki.
Az államtól, önkormányzatoktól 22,6 millió lej közpénz folyt be a klubok kincstárába, a kereskedelmi bevételek pedig alig 6 millió lejt jelentenek. A játékoseladásból 62,8 millió lej bevételt kaptak a klubok – 102,1 millió lejért adtak el játékosokat, és 39,1 millióért vásároltak. Összességében tehát a kluboknak 2019-ben 335,5 millió lejes bevételük volt, szemben a 2018-ban regisztrált 275 millióval. A kiadásaik viszont növekedtek, és elérték a 417,5 milliót, szemben az azt megelőző évi 378 millió lejjel. A kiadások jelentős részét (63%-át) a fizetések teszik ki – 265 milliót áldoztak erre a tavaly a klubok. A legtöbbet a CFR fizetett alkalmazottainak: 17 millió eurót.
Az élvonalban szereplő 14 egyesületből mindössze hatan zárták profittal a 2019-es gazdasági évet. A legnagyobb profitot, 1,8 millió lejt a Viitorul termelte, köszönhetően a kiváló utánpótlás-nevelésnek és a játékoseladásnak. Gheorghe Hagi csapata 8,5 millió euróért értékesített játékosokat az előző évben. A második legnagyobb nyereséget a Sepsi OSK könyvelhette el, szám szerint 1,26 millió lejt, elsősorban a 4,5 millió eurós szponzori támogatásoknak köszönhetően. A harmadik helyen a Craiova áll 1,2 milliós bevétellel, a bajnoki címtartó Kolozsvári CFR pedig a negyedik a rangsorban 1,1 millió lejes profittal – annak ellenére, hogy a Bajnokok Ligája- és Európa Liga-szereplése jutalmául majdnem 20 millió eurót kapott az Európai Labdarúgó Szövetségtől. Csakhogy a kolozsváriak 17 milliót fizettek csak a fizetésekre, ezen kívül 23 millió eurós adósságuk is van.