Mi az a gáza?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A reaktort egy nukleáris teherszállító űreszközzel, a Zeusszal juttatnák el a vörös bolygóra, majd egy ejtőernyővel engednék le a felszínre.
Ha a Zeusz valaha elkészül, komoly segítséget jelent majd Oroszországnak űrmissziói során. A Roszkoszmosz 2010 óta próbál létrehozni egy atommeghajtású bolygóközi űrhajót, az első koncepciót 2019-ben mutatták be. Az űrhivatal tavaly decemberben kötött szerződést az Arzenál Tervező Irodával a Zeusz tervének elkészítésére. A munka 2024-ben fejeződhet be, az űreszközt pedig 2030-ban tesztelhetik először.
Dmitrij Rogozin, a Roszkoszmosz vezetője júniusban azt mondta, hogy a Zeuszt nemcsak a Mars, hanem más égitestek, például a Vénusz feltérképezéséhez is használhatnák. Rogozin szerint elképzelhető, hogy az űreszköz a Naprendszeren kívüli küldetésekben is részt vesz majd.
Oroszország az utóbbi időkben ismét jelentős összegeket fordít az űripar fejlesztésére. Úgy tűnik, a hidegháború után újabb űrverseny van kibontakozóban, a rivalizáláshoz pedig ezúttal Kína is csatlakozott.
(24.hu)
Mi az a gáza?
A képlet egyszerű: a Marson is ők akarják szolgáltatni az energiát, akárcsak a Földön a gázat. 😉 Okos emberek ezek!