A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Perseverance marsjáró még február 18-án érkezett meg a vörös bolygóra, és augusztus 6-án érkezett el az egyik legfontosabb részéhez a küldetése, amikor először próbálkozott kőzetminták begyűjtésével. Az első kísérlet kudarcba fulladt, feltehetően a szokatlanul puha, porszerű talaj miatt, azonban a marsjáró előtt még legalább két földi évnyi kutatómunka áll, és 43 mintavételre alkalmas tubust vittek fel az eszközre.
Ebből sikerült most megtölteni egyet a NASA közleménye szerint: miután a robot belefúrt a Rochette-nek nevezett táblába, pár napig még bizonytalan volt, hogy sikerült-e mintát is szereznie. A fúrófejről készült felvételek viszont azt mutatják, hogy a minta a szerkezet belsejében van, biztonságban. Történelminek nevezték a pillanatot az űrkutatási hivatal szakemberei, hiszen ez az első kőzetminta, amit idegen bolygón gyűjtöttek, és amit arra szántak, hogy a Földre juttatva kielemezhessék azt.
A tervek szerint 31 kőzetmintát szeretnének gyűjteni az űrjáróval, ami néhány év múlva érkezne vissza a Földre. A kutatás célja, hogy megtudják, vannak-e jelei a Marson az ősi életnek, például felbukkanhatnak-e megkövesedett mikrobák a kőzetekben.
Egy évvel ezelőtt indult útjára a Perseverance Floridából, és februárban landolt a Marson a Jezero-kráterben. Itt a kutatók szerint 3,5 milliárd évvel ezelőtt egy olyan mély tó terült el, ami környezetével akár meg is teremthette a földönkívüli élet feltételeit.
(MTI)