Hogy mennyire népszerű és érdekes játék a Rubik-kocka, azt jól mutatja, hogy az 1970-ben született kis találmánynak azóta is különböző változatai készülnek. Most egy olyan darab született, amely emberi beavatkozás nélkül, magától találja ki, melyik oldal hova tartozik.
Egy kis izgő-mozgó kockafajtáról van szó, melynek elemeit 3D-nyomtatással állították elő. Kitalálója egy japán férfi, ő töltötte fel a kockáról készült leírást és videót a DMM-Make oldalán létrehozott profiljára.
A feltaláló szervomotor és a nyílt forráskódú elektronikai fejlesztőplatform, az Arduino segítségével alkotta meg játékát. Belsejében rengeteg mikrovezérlőt találni, ezek felelősek a mozgásért, illetve, hogy a kocka forgatni tudja oldalait, valamint az adott színt.
Az eszköznek kevesebb, mint egy perc kell, hogy megtalálja a megoldást. Ráadásul az sem okoz neki gondot, ha az ember előtte alaposan összekutyulja a színeket.
Azt nem tudni, hogy a kockát tervezik-e esetleg kereskedelmi forgalomba hozni, de ha így lesz, bizonyára akad majd rá vevő.
(HVG)