Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Ilyen egy üstökös felszíne

Ilyen egy üstökös felszíne Tech-Tudomány

Egy frissen közzétett képen tekinthetjük meg, hogy milyen is lehet egy üstökös felszínén állni. A felvételt még 2014-ben készítette a Rosetta űrszonda, de csak most látott napvilágot.

A fotón a 67P/Churyumov-Gerasimenko (67P/C-G) üstökös felszínét láthatjuk. A felvétel készítésekor a Rosetta űrszonda körülbelül 28 kilométer távolságra volt az üstököstől. A képet Jacint Roger amatőr csillagász készítette, három Rosetta által készített felvétel összevágásával.

Ez év áprilisában egy lenyűgöző animáció mutatta be az üstökös kísérteties utazását az űrben. A rövid animáción megfigyelhetjük az űrszonda útjába kerülő csillagport, amely hóként hull alá az üstökös felszínére.

Az Európai Űrügynökség Rosetta nevű űrsiklója 2004 márciusában indult útnak és 2014-ben érkezett meg a 67P/Churyumov–Gerasimenko üstökös közelébe, amelyet két éven át tanulmányozott. 2016-ban befejezte küldetését és irányított módon az üstökös felszínébe csapódott. Ez volt az első találkozás egy űrszonda és egy üstökös között.

A tudósok szerint a küldetés alatt gyűjtött adatmennyiség még több évtizednyi kutatásra ad lehetőséget.

(Daily Mail)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás