A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy frissen közzétett képen tekinthetjük meg, hogy milyen is lehet egy üstökös felszínén állni. A felvételt még 2014-ben készítette a Rosetta űrszonda, de csak most látott napvilágot.
A fotón a 67P/Churyumov-Gerasimenko (67P/C-G) üstökös felszínét láthatjuk. A felvétel készítésekor a Rosetta űrszonda körülbelül 28 kilométer távolságra volt az üstököstől. A képet Jacint Roger amatőr csillagász készítette, három Rosetta által készített felvétel összevágásával.
Ez év áprilisában egy lenyűgöző animáció mutatta be az üstökös kísérteties utazását az űrben. A rövid animáción megfigyelhetjük az űrszonda útjába kerülő csillagport, amely hóként hull alá az üstökös felszínére.
Az Európai Űrügynökség Rosetta nevű űrsiklója 2004 márciusában indult útnak és 2014-ben érkezett meg a 67P/Churyumov–Gerasimenko üstökös közelébe, amelyet két éven át tanulmányozott. 2016-ban befejezte küldetését és irányított módon az üstökös felszínébe csapódott. Ez volt az első találkozás egy űrszonda és egy üstökös között.
A tudósok szerint a küldetés alatt gyűjtött adatmennyiség még több évtizednyi kutatásra ad lehetőséget.
#ROSETTA 😍 OSIRIS #67P/CHURYUMOV-GERASIMENKO new albums 😍–ROSETTA EXTENSION 2 MTP030– Miércoles 1 Junio 2016 all filters stacked pic.twitter.com/Bf173Z5g79
— landru79 (@landru79) 2018. április 23.
(Daily Mail)