A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az aktuális értékeket a Scripps Oceanográfiai Intézet teszi közzé, a Mauna Loa tetején lévő obszervatórium által hosszú évtizedek óta folyamatosan mért adatokból épül fel a közismert „fűrészfog”, amely ezen üvegházgáz éven belüli ingadozásaival és sok évtizede tartó emelkedésével szemlélteti az emberi tevékenység miatt egyre növekvő arányt.
A történelmi 400 ppm értéket hat éve léptük át, és az elmúlt évtizedben felgyorsult a növekedés. Bár a koronavírus miatt idén a kibocsátás csökkent, úgy tűnik, ez vajmi kevéssé látszik meg a globális értéken. Richard Betts a brit Met Office szakembere elmondta: „Nem meglepő a helyzet. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy kádat vízzel töltünk fel a csapról: a csap az emberi kibocsátást jelképezi, a kád vízszintje pedig a szén-dioxid koncentrációját. Még most is rengeteg szén-dioxidot bocsátunk a légkörbe, csak kicsit lassabban, mint eddig. A cél az volna, hogy teljesen elzárjuk azt a csapot.”
Nem volt elég a koronavírus-járvány miatti csökkenő kibocsátás ahhoz, hogy meglátszódjon a légköri mennyiségen, amelynek természetes változékonyságát a növényzet, a talaj vagy az időjárás is befolyásolják, 20-30 százalékos esés kellene ahhoz, hogy a már globális légköri mennyiség növekedését is lelassítsa.
A jelenlegi szén-dioxid szint valószínűleg magasabb, mint az elmúlt 3 millió évben bármikor volt.
(natgeo)