Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az évforduló alkalom volt a harminc éve elsüllyedt világ felidézésére, s miközben megjegyeztük, mélyebbre is merülhetett volna, az ember szabadjára engedhette emlékeit, megoldódtak ismét a nyelvek, s a nagy pillanat, a forró órák és napok eseményei élményeink elbeszélésében újra feléledtek. Persze tapasztaltuk, az emberek felejtenek, s azt is, mára sok minden külön magyarázatra szorul, mert azért mégis ment valamelyest a világ előre, s megváltoztak, módosultak a lakhatási, élelmezési, közéleti viszonyok, másképpen működik a hatalom, s más az ifjúság észjárása, elsőre nem mindent ért meg az akkori világból.
Mondom, az emlékezés évadát éltük, s nem volt éppen indokolt, de azért elhangzott az is, hogy sérelmek felemlegetése nem célravezető a politikában – az ún. sérelempolitikát valóban sokan kárhoztatják, nem is mindig indokolatlanul. A jogfosztást feledni mindamellett nem szabad, no de ezt mai fennállása amúgy sem engedné meg. Viszont a másik fél lelkiismeretének felébresztéséhez fűzött reményeinkre valóban rácáfolt az idő, megkérgesedett már az a szív, amire hatni akartunk, ráadásul egész propagandagépezet áll készen vitorláinkból kifogni a szelet.
A történelmi sérelmek fejtegetése helyett célszerűbb tehát a mai jogi korlátok létére rámutatni, azoknak az esélyegyenlőség meghiúsításában játszó szerepét feltárni.
Romániában élünk, el kell fogadni, ami ezzel jár – ezzel lép ki nem egy fiatal ma az életbe. Amit pedig „természetesnek” találnak, az a mi szemünkben máig botránykő, mert tudtuk-tudjuk, mennyire nem az. S közben jön rá az idősebb ember: hiszen éppen ez volt a 20. század második felének tétje Romániában: hogy egy nyilvánvalóan többnemzetiségű országot hogyan változtatnak erőszakkal, a kisebbségek elüldözésével vagy kiárusításával, ha kell, homogén nemzetállammá.
Ha ez máig nem sikerült, az már csak az erdélyi magyarságon múlik. Így váltunk minden emberséges és demokratikus törekvés hordozóivá.