Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egyelőre nem tudjuk, ki dolgozta ki a friss brit bevándorlási csomag szabályait, de a Priti Patel-féle rácson tömegével fognak fennakadni kelet-európai és a világ minden tájáról származó kérelmezők. Az ugandai-indiai származású, második generációs bevándorló belügyér hölgy riporteri kérdésre beismerte, hogy ő sem lehetne a szigetországban, ha egy ilyen csomag érvényben van szülei érkezésekor, de ettől függetlenül megvédte azt.
A csomagban pedig kikötik, hogy csak érvényes állásajánlattal, célzott szakképesítéssel, angoltudással érdemes próbálkozni a szigetországban, előnyt jelent a meglévő munkaszerződés, iskolai képzettség, doktorátus. Szállásadói nyilatkozatot kell bemutatni, és a kérelmezőknek képeseknek kell lenniük eltartani magukat. A pontrendszer a brexit-kampány egyik eleme volt, tehát Johnsonék 2016-os adóssága, viszont a kivitelezés alapján azt is ráírhatták volna, hogy „tökmagárusok, ócskavasgyűjtők kerüljenek”, így a bürokratikus harc titkos fegyvere lehet.
Nem kell már kerítéssel, fegyveres határrendésszel riogatni a potenciális bevándorlót, csak rá kell kurjantani, hogy hol vannak a papírok, s ha nincsenek, mehet odébb. A csomag erőssége, hogy jókora adag szelet kifoghat a szélsőjobb vitorláiból, ezért mannának bizonyulhat az AfD övön aluli ütéseitől tántorgó CDU számára – a bérminimumba a baloldal aligha köthet bele, ráadásul bármelyik ellenzője fejbe kólintható azzal, hogy mekkora szociális terhet vesz le majd a brit állam és az adófizetők válláról.
A másik oldalon meg, vagyis nálunk ez még rosszabb kivéreztetést vetít előre, hiszen ha divattá válik Nyugaton, a leggyengébbeket meg a szociális ellátásra jogosultakat kényszerítheti haza, míg elszívja a jól képzett, ambíciós és fegyelmezett munkaerőt. Utóbbiakat meg prédikációkkal aligha lehet itthon-maradásra biztatni egy olyan országban, ahol a helységek több mint felében nincs elég családorvos, 328 községben egyetlen sincs, az oktatási minisztériumot időnként analfabétákra bízzák, a munkát majd’ 50 százalékos adóval sújtják, s a gyógyszer- meg étrendkiegészítő ipar a kereskedelmi rádiók és tévék minden órájából 15-20 percen keresztül mossa a polgárok agyát