Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kegyetlen zivatar nyomait őrzi ideig-óráig a táj, a falu meg a város, aztán, mint máskor is, jön a helyre rakó ember. Hogyne őriznék az emberek, a gyermekek egy-egy jeles ünnep nyomait, hiszen az ünnep lélekből adatik. Most illent tova a kereszténység egyik legnagyobb ünnepe, a húsvét. Ugyan ki tudná számon tartani egy ilyen egyetemes ünnep ragyogó történéseit?
A székely népnek megvan a maga ünneprendje még akkor is, ha annak nagy része a keresztény valláshoz kötődik. Vidékenként más-más a locsolás rendje, dala, játékrendszere. Ha Kalotaszegen, vidékén, falvaiban töltöd a karácsonyt, a tavaszi húsvét, a feltámadás boldogító történésének művészileg is elragadó sorát, csak mély lélegzetet véve tudod elrebegni, hogy isteni! Így lészen a lélek megható hatalma az évszázadok alatt kialakult nemzeti, hitbeli összefonódás. A magyar kettős kereszt mind nemzeti, mind keresztény szempontból szinte varázserővel bír. Most tudtuk meg évezredek után, hogy a kettős kereszt – monumentális például – az ősi rovás ábécé egyik betűjének, a gy-nek a képe, jele. Csak példaként említem az elrebbent húsvét nyomán, tán azért is, hogy szemernyit fölmutathassak magam is, kutató tudósok remekeiből: hadd kövesse az áldott ünnep nyomán más is őket, hétköznaponta.
Albert Ernő, a halkan hirdető székely értelmiségi, a Rektor Úr „küldte át” nekem a húsvét szent szenvedelmének emlékére is a csíkdánfalvi híres templom fényképét; tudja, hivatásom révén sem menekültem sosem a megrendítő jelképek elől. Húsvétkor a hit és a hagyomány, a jó szokás és a tisztán megmaradt házirend során kenyérszentelést is tartottak, ahogy illik annyi száz éve Erdélyországban. Párhuzamos sorokban, a rendíthetetlenség, következetesség fegyelmével az ima, varrottas kosártakaró ruha, a viselet meg minden, lélekig és testvéri jobbig elérően. A népi hagyomány a nemzeti törvények szintjén él és uralkodik a nép, a hit, a harci és dologidő népi, nemzeti fonatában.