Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Gyerekkorom óta a magyarság Erdély helyzetének javulását, gondjainak megoldását nyugat felől várta. Igaz, kelet felől nem is várhattak semmi jóra, de kiderült: semmilyen égtáj felől nem jön semmiféle segítség. Nyugatról semmi esetre sem, hiszen eleve Erdély bajainak forrása. Egyszerűen azzal, hogy büntetni akarták Magyarországot, bár az első világháború elindításáért nem ő volt a hibás, de nem bírták elfeledni a múltbeli vreségeiket. Ezért csapták különböző országokhoz Magyarország részeit, Erdélyt a gazdaságilag, társadalmilag hátramaradottabb Romániához.
Ez a hátrány mind a mai napig megmaradt, szinte szabad szemmel látható. Annyi bizonyos, hogy sem az impériumváltozás előtt, sem utána nem érdekelte a Nyugatot, vagy csak annyira Erdély és az itt lakó népek sorsa, amennyire ez a saját érdekeivel megegyezett. Olcsó munkaerő felhasználása, természeti kincsek, főleg arany, színesfém – eleinte szén – kibányászása, az energiafogyasztó iparágak (kohászat, acéltermelés stb.) fejlesztése… És ez nincs másképp a mai napig.
Amióta a Fekete-tengerben kőolajat és gázt találtak, a gyarmatosítást kiterjesztették egész Romániára. Cipelnek is a multik innen mindent, amit lehet. És mindezt az EU égisze alatt. De leginkább az aranyra, a színesfémekre éheznek a nyugatiak. 1997-ben Rosia Montana Gold Corporation (RMGC) kanadai–román vegyesvállalat hárommillió dollárért megszerezte a bányászati koncessziót. A bánya megnyitásához Verespatak mellett hat települést kellene eltörölni a föld színéről. A vállalkozás beindítója a csaló, kábítószerező hírében álló Frank Timiş milliomos, aki megalakította a Gold Corporation cég „magját”, a Gabriel Resources Limited vállalatot.
Egy sor román politikus támogatta, köztük Călin Popescu Tăriceanu, Mugur Isărescu, Radu Berceanu, Traian Băsescu, de Dacian Cioloş is sűrűn kacsingatott az arany felé, hogy néhányat megnevezzünk. Törvénytelenül különböző szerződéseket, jóváhagyásokat írtak alá, és ezek alapján a kanadai cég most négymilliárd euró felmondási díjat követel a román államtól. Sok pénz, csak az nem érthető, hogy ezt miért nem a vétkesek, a szerződéseket és jóváhagyásokat aláíró politikusok fizetik, hanem a román állam. Ez után kellene a korrupcióellenes ügyészségnek kutakodnia…