Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
(1930. június 29. után is)
Az olvasó mosolyogva is megértené, hogy néhai Dali Sándor főszerkesztőről szólván, ugyancsak alkalmatlan lenne felsóhajtanom egy Ady-verssel: Vajon lehet-e jobbra várni? Mert a nagy alany, Dali Sándor azonnal rávágná az esengő sóhajra, hogy maguk csak ne sóhajtozzanak, hanem dolgozzanak, s egy cseppet se lanyhán! Ő, Dali, az a típus volt, aki lapcsináláskor nemcsak kihasználta, hanem meg is teremtette a jó lap lehetőségét. Ma tíz éve halt meg Sepsiszentgyörgyön, 90 éves lenne.
Lélektan–pedagógia szakot végzett a Bolyai Tudományegyetemen, Kolozsváron. Bukarestbe küldték az elvtársak ifjúsági lapot lélektanozni össze 1961-ben. Annál a lapnál is jelentkezett az ún. második Forrás-nemzedék, köztük magam is. A lap és Dali főszerkesztő híre megfutotta magát a romániai magyarság körében. Így került főszerkesztőnek Sepsiszentgyörgyre 1968-ban. Ültünk négyen egy-egy pohár mellett alapító szerkesztőkként, ijeszkén és óvatosan. Mi legyen a lap neve, gondolkozzanak, na? Szabad kezet ajánlott, noha tudta, mi a szabadság abban a valóságban. Egyikünk halkan, de cinkosan föllibbentette: helyi jellegű, szóval akkor lehetne a lap neve Feketeügy…
Dali Sándor saját bőrén is megtapasztalta a híres Megyei Tükör élén, mi jót cselekedett. A romániai terror törölte a magyar jogok rendjét. A diktatúra erejére országot építeni jogszolgáltatás és jog nélkül nem lehetett, s nem lehet. Dalit megalázó módon menesztette a párt, miközben a szeku besúgóit tolta be a szerkesztőségbe. Halottakról igazat vagy semmit – saját módosító aranymondásom…
Dali A Hét című laphoz dobódott. Ki hogyan éli át a diktatúrát? Dali, a szovátai székely alkalmat is teremtett a remegő kezű bizalomhoz. Úgy élte át, hogy teremtett, amíg lehetett. Büszke volt, amikor professzorok, írók jöttek, állapították meg, könnyű Dalinak 4 költővel jó lapot csinálni. Sok kellett azonban a remek jellemű Dalitól a kezdeményhez, találkozók szervezéséhez, amelyeken Dálnoktól Bukarestig sokan megszólaltak. És eljöve a végső diktatúra ideje is, Daliból színházigazgatót parancsoltak. Az iránta érzett jó szeretet azonban rendületlen. Áldást kér mindarra, aminek híve volt Dali Sándor is övéivel és híveivel Erdélyországban.