Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megvannak tehát a nagy döntők: Real – Liverpool, Oympique – Atletico. Nagy csapatok. Pengeélen táncoltak a négy elődőntőből háromban, a közönség élvezetére.
Hiányérzetem lett volna egy Cristiano Ronaldo nélküli döntővel, de máig sem tudom felfogni, hogyan lehet Lewandovskit leteperni a tizenhatoson belül, és hogyan nézheti tétlenül a bíró, amint Marcelo (egyik legkedvesebb játékosom) kézzel állítja meg a gólbiztos beadást. Így a Bayern majd a tévében nézi a kijevi végső összecsapást. A Liverpool is szívemhez közeli csapat, de lesgóllal és legalább egy meg nem adott tizenegyessel ütötte ki a Romát. Az Olympique pedig egy olyan szöglet után lőtte be a győztes gólt a Salzburgnak, ami minden volt, csak szöglet nem.
Hogy a Bayern kapusa olyan potyagólt kap Madridban, amilyenért tízéves srác koromban eldöngöltük volna a kapuba berakott Pityut, az hozzátartozik a játékhoz: tévedtél, az ellenfél lecsap, ez van, siránkozhatsz az öltözőben, de apelláta nincs. Hogy viszont egy csapat munkáját egy nem odavaló bíró – nevezzük egyszerűen pocséknak, zárjuk ki a szándékos rosszindulatot – lerombolja égbekiáltó döntésével, nos, azt már nehéz lenyelni. Hát még, amikor a nyilvánvaló rosszindulat is kimutatható! Egy magyar birkózótól a riói olimpián az utolsó fél percben vették el a bronzérmet, egy óvódás is megrökönyödött volna, hogy miért éppen ő kap intést, hogy aztán a győztes, egy névlegesen német versenyző muszlim félholdas zászlóval ünnepelhessen a muszlim szurkolói, zsűri és muszlim nemzetközi birkózó szövetség-elnök előtt.
Egy dél-afrikai csodafutó lány, Zola Budd, 1984-ben, 17 éves korában az 5000 méteres síkfutásban elsöpörte a régi világrekordot. Az atlétika nagyurai viszont nem ismerték el teljesítményét, országa apartheid politikája miatt. (Most nincs apartheid, de víz sincs, csak fehér farmer-mészárlás, a kutya sem törődik vele, azoknak élni nem emberi jog kérdése).
És ha talán legyintünk, ah, sport, nem fontos, most derül ki, több ezer erdélyi szavazatot – és egy azokért járó mandátumot – elvettek a Fidesztől, állítólag a borítékok szabványtalansága miatt.
Hajj, a magyar állam által épített vasútvonalak pedig Nyugat-Erdélyben annak idején pechjükre pont úgy kanyarogtak, hogy az új határtól jobbra essenek – így látták a bírók…