Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jelenlévőket Ferencz Éva köszöntötte, majd ízelítőként Imola kedvenc írását, a Naplemente címűt olvasta fel könyvéből, megismertetve a közönséggel a kötet szereplőgárdáját, Elvira nénit, a minden pletykát ismerő és továbbadó takarítónőt, Jolikát, a kíváncsi patikust és a fiatal, nemrég a helyszínre kerülő gyógyszerészt, akinek a szemszögéből ismerhetjük meg a történeteket.
A felolvasást, nevetést és tapsot követően Ferencz Éva röviden ismertette Imola életpályáját, majd a kötetről osztotta meg benyomásait.
– Tipikus kisvárosi történetek fűzére. Tíz novella, női hangra komponálva, amelyeket összeköt néhány helyszín és szereplő – mondta – Ahogyan lenni szokott, a történetek, a szereplők a képzelet szüleményei. Nem Kézdivásárhelyről szól, nem is rólunk, ez pletyka. Abból pedig van elég, és nagyjából ugyanaz mindenfelé, Kelet-Európa bármely kisvárosában.
Nagyon befolyásolja a környezet a témaválasztásban, és a visszakerülése a kisvárosba arra indította, hogy a pletyka nyelvén szólaltassa meg a város történeteit – mondta el Borcsa Imola, hozzátéve, a történetek iránti igény egészen kiskora óta megvolt benne, amely igazán most teljesedett ki. Gyerekként megszokott volt számára az írógép kattogása, illetve, hogy minden este olvasnak neki szülei.
– Az irodalom egyféle szabadságot ad, kimozdít a hétköznapokból, a mindennapi teendőkből – mesélte Imola. – Eléggé felgyorsult és stresszes a világunk, és erre a gyógyszertárban a Magne B6-ot tudjuk kínálni, de az irodalom is pont annyira alkalmas arra, hogy oldja a feszültséget.
A felolvasott novellák hatására egyszerre tört ki a nevetés a népes közönségből, alkalom adtán még Kolcsár József színművész sem tudta mosolygás nélkül felolvasni az adott történetet.
Bartok Barbara
Gratulalok! Kivancsian varom a folytatast.