Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Államelnöki Hivatal közleménye értelmében az elnök aláírta a korrupcióellenes ügyészség (DNA) új vezetőjének, Crin-Nicu Bologának a kinevezését, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) főügyészének, Elena-Giorgiana Hosunak a kinevezését is. Mindkettejük mandátuma három évre szól.
Korábban a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlege véleményezte az igazságügyi miniszter által a főügyészi tisztségekre tett jelöléseket. A CSM Gabriela Scutea jelölését negatívan véleményezte, Crin Nicu Bologa jelölése pozitív véleményezésben részesült, míg a Giorgiana Elena Hosué szintén kedvezőtlen véleményezést kapott.
Helyesnek tartja a legfőbb ügyész, illetve a DNA főügyészének és a DIICOT főügyészének kinevezését Ludovic Orban kijelölt kormányfő, aki azzal támasztotta alá véleményét, hogy Laura Codruţa Kövesi is negatív véleményezést kapott a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácstól (CSM), amikor annak idején legfőbb ügyészi tisztségre javasolták.
Orban úgy nyilatkozott a sajtónak, korrektnek és objektívnek tartja az eljárást, amely során kinevezték a legmagasabb rangú ügyészeket, akik kiválasztása objektív kritériumok alapján történt. ‘Noha semmilyen módon nem vettem részt a kinevezésükben, bízom benne, hogy azok, akiket kineveztek, el fogják látni a rájuk bízott feladatot’ – tette hozzá a miniszterelnök.
Azt is kifejtette, reméli, hogy az ügyészségek vezetői professzionalizmussal, törvényesen és az általuk vezetett intézmények leszögezett céljainak figyelembe vételével fogják végezni munkájukat.
Klaus Johannis államfő és Cătălin Predoiu igazságügyi miniszter megszegték az Együttműködési és Ellenőrzési Mechanizmus (MCV) keretében megfogalmazott ajánlásokat, amelyek szerint a főügyészek kinevezésekor tiszteletben kell tartani a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) véleményezését – véli a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR).
„Egy normális Romániában nem lehetne kinevezni a főügyészeket a CSM hozzájárulása nélkül. Ezt mondta Johannis elnök is, és a PNL is, amikor Tudorel Toader (volt igazságügyi miniszter – szerk. megj.) a CSM negatív véleményezése ellenére három alkalommal is Adina Floreát jelölte a korrupcióellenes főügyészi tisztségre. Ma Johannis elnök a CSM jóváhagyása hiányába nevezett ki két főügyészt” – olvasható a párt Facebook-oldalán.
Az USR szerint az elnök és az igazságügyi miniszter el kellene hogy magyarázza az embereknek, „mi ez a nagy sietség”, illetve hogy „miért csak akkor jók a szabályok, amikor másoknak kell alkalmazniuk azokat”.
Az alakulat úgy véli, Johannis elnök és Predoiu miniszter megszegték azokat az MCV-ajánlásokat, amelyek értelmében tiszteletben kell tartani a CSM véleményezését a főügyészek kinevezési eljárása során. „Az USR szerint előbb módosítani kellett volna a törvényt, és csak ezt követően kellett volna megtörténjenek a kinevezések. Nem a politikusoké kellene hogy legyen a döntő szó ebben a folyamatban. Óriási a tét az igazságszolgáltatás és a demokráciánk szempontjából” – áll még a bejegyzésben.
(Agerpres)