Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mint tőle megtudtuk, ez a tiltás csak részleges, a napraforgó és repce esetében valóban nem lehet használni ezeket a csávázószereket, de kukoricára igen. Hogy mit fognak csinálni ezután a mezőgazdászok? Kérdésünkre az alelnök elmondta, a tilalom miatt a gazdák már nem egyszeri alkalommal kezelik majd a magot, hanem kétszer-háromszor a fejlődő növényt. A méhpusztulásnak pedig addig nem lesz vége, amíg a fogyasztók az olcsó mézet keresik, mert az egészséges termék előállítása többletköltségeket feltételez. A fogyasztói magatartás tehát a felelős a méhek, végső soron azonban maga érdekeinek csorbulásáért.
Mi lenne a méznek az az ára, amit meg kellene fizetnünk, hogy ne így legyen? – tettük fel a kérdést. Răzvan Coman szerint 17–18 lej elég korrekt ár lenne, ebből már némi nyereség is maradna a termelőnek, ehhez képest azonban elárasztja Romániát (is) az import műméz. Nagyon gyanús ugyanis, hogy azokban az országokban, ahonnan jön a méz, 9 dollár a kilógrammonkénti ár, a hazai nagybani piacra pedig nem egészen másfél euróért érkezik. Jelenleg, ha nagy tételben értékesít egy méztermelő, 7 lejt kaphat a méz kilójáért. Ennek oka az is, hogy nincsen, ahol áruba bocsássa a terméket. Előnyös számára csak az lehet, ha saját fogyasztói hálózatot épít ki – mondta a méhészegyesület vezetője