Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A beszélgetőtárs szerepét André Ferenc (1992, Csíkszereda) költő, slammer töltötte be. Vajna Ádám (1994, Budapest) költő, szerkesztő szerint napjaink irodalmának nincsen a múlthoz hasonlóan erős társadalmi hatása, de ez a szerzőt nem menti fel az általa leírtak felelőssége alól. Ez a megállapítás pedig fokozottan vonatkozik a politikai témájú művekre. Erőssége viszont, hogy egy jelenségre vagy felmerülő gondra gyors reagálási lehetőséget biztosít.
Borcsa Imola (1990, Kézdivásárhely) prózaíró meg van győződve, hogy az irodalom hosszú távon a megváltozott körülmények között is befolyásolja az olvasó magatartását. Érzékenyebbé teszi, így hosszú távon változást idéz elő benne. Ráadásul a tévécsatornákról ömlő, mások által létrehozott képi világot tálaló filmekkel szemben biztosítja számára a fantázia szabad szárnyalását. A leírtak olvastán ugyanis mindenki tetszés szerint képzelheti el a szereplőket, valamint környezetüket, és ezáltal jobban ráhangolódik a témára, könnyebben átél sorsokat.
Seres Lili Hanna (1993, Budapest) költő, szerkesztő a visszajelzésekből tudja, hogy olvasói elgondolkoznak a kényes társadalmi témákat, például a szegénységet érintő versein. És, ha egy embert is megmozgat az, amit a maga módján megfogalmazott, akkor már van értelme az alkotásnak. Mărcuţiu-Rácz Dóra (1997, Nagyvárad) költő is hiszi és vallja, hogy a bármilyen formában leírtaknak súlya van, ezért felelősen kell a szöveggel bánni. És ez a kritikai szemléletmódnak hangot adó művek esetén fokozottan érvényes.