Mi köze van a kettőnek egymáshoz?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Idős szüleim vidéki háza közelében van gólyafészek. Az ürüléket szokták takarítani a földről, és azt olvastam az interneten, hogy a gólyák is terjeszthetik a vírust. Mi az igazság?” – juttatta el kérdését szerkesztőségünkbe a megyeszékhelyi olvasónk.
Kelemen László kifejtette, valószínűleg magyarországi oldalakon olvashatta a szüleiért aggódó személy az amúgy alaptalan híreket, pár hete ugyanis ott volt nagy pánik ilyen témában. Végül szakemberek, kutatók nyugtatták meg a kedélyeket, és tényekkel alátámasztva cáfolták, hogy a koronavírust gólyák vagy más vándormadarak terjesztenék.
– Az ember legkönnyebben úgy fertőződhet meg beteg állatoktól, ha megeszi ezek húsát. Természetesen ürülékkel is terjedhetnek különféle betegségek, ezért is fontos például számunkra a városban zajló csóka- és varjúriasztás, hiszen ezek ürüléke is – nagyobb mennyiségben – különféle gondokat okozhat. A COVID–19 esetében nem kell aggódni: csak arra gondoljunk, hogy a betegség cseppfertőzéssel terjed, kizárt, hogy ilyen kapcsolatba kerülne gólya és ember – részletezte Kelemen, örvendetesnek tartva, hogy az emberek érdeklődnek, és nem bántják, vagy verik le a fészküket az ártatlan madaraknak.
Mi köze van a kettőnek egymáshoz?
Ha lehet most álljanak nekik és bántsák őket.Szegények most érkeznek lassan lassan, nem elég, hogy a hülye arabok örömüket lelik abban, hogy lelövöldözzék őket a Kalasnyikovokkal, nem elég, hogy annyi fészket levertek a mi haza- és állatszerető fiaink, most még ezzel a hülyeséggel is jöjjenek !!!! Ajánlanám Fekete István gyönyörő könyveit olvasásra, Kelét meg a többieket, talán megpendítenek egy érzékeny húrt ott bent és nem pánikol senki a hülyeségre.
A madárinfluenzával, hogy volt?