Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megmérettetésen öt, háromtagú csapat mérte össze tudását. A Bokor Beáta, Sükösd Ágota és Mátyás Emese kilencedik osztályos mikósok mellett a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium, a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium, a kolozsvári Apáczai Csere János Elméleti Líceum és a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium képviselői versenyeztek.
A vetélkedő, melyet az Erdély TV felvételről közvetített, több versenyszámból tevődött össze, 25 villámkérdéssel indítottak a Petőfi Erdélyben témakörben megadott könyvészetben szereplő információk alapján. A kreatív feladat részeként a csapatoknak egy Instagram-bejegyzésben kellett beszámolniuk egy Petőfivel kapcsolatos forradalmi helyszínről és időpontról.
A sepsiszentgyörgyiek Tordához kapcsolódóan kellett megjelenítsék a korabeli hangulatot egy történeten keresztül. Kiemelt fontossággal bírt a történelmi hitelesség. Aztán a bejátszott 2 perces filmrészletekből kellett felismerni az adott filmet, a jelenetet és a szereplőket. Majd egy jelenet bemutatása következett, a mikósok produkciója Petőfi Szászsebesen való tartózkodásához kapcsolódott. A szövegfelismerésnél a könyvészetben megadott versekből kellett felismerjék a csapatok a szövegrészletet és a csatát, amelyikről szól.
– A verseny forgatókönyvét és a kötelező könyvészetet januárban kaptuk, azóta rendszeresen készültünk, hetente több alkalommal is felkészítőt tartottunk, Petőfi erdélyi útvonalát térképen követtük nyomon, figyelve a helységekre, ahol áthaladt, és a személyekre, akikkel ott találkozott – mondta el Pénzes Loránd, a csapat felkészítő tanára. Kihívást jelentett számukra az Instagram-poszt elkészítése, a legnehezebb a színdarab volt, hiszen lányként csupa férfiszerep jutott nekik, illetve a szászsebesi jelenethez szükséges német szöveg megtanulása sem volt egyszerű egy kezdő németes csoportnak.
– Az elméleti felkészítést az egyik szülő gyakorlati segítsége egészítette ki, aki autóba ültette egy vasárnap a lányokat, és végigkocsikázták azokat az erélyi történelmi helyszíneket, ahol Petőfi is megfordult, ezáltal képet alkothattak a földrajzi viszonyokról, megtekinthették a költő emlékhelyeit: pl. Székelykeresztúron, Fehéregyházán (Petőfi Múzeum, a búni híd, a csata helyszínét, Segesváron az orosz Szkarjatyin ezredes sírját stb.), Szászsebes, Medgyes, Agyagfalva. A vetélkedő pár perce mögött, mondhatjuk, hogy két és fél hónap munka van, nyilván lett volna, mit csiszolni, de tekintve, hogy kilencedikes lányok – akik közül csak ketten jártak társadalomtudomány osztályba –, azon túl, hogy az iskola követelményeivel, napi készüléseivel is meg kellett birkózniuk, szép eredmény, hogy így teljesítettek – összegezte a pedagógus.