Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Emlékezetes marad az eltelt hétvége annak a párszáz diáknak, akiket most ünnepelt az iskola, a rokonság sok virággal, szép szavakkal, jókívánságokkal, sőt még az ég is, mert a sok eső után a nap is kisütött a kilenc háromszéki középiskola ballagóinak.
A sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégiumban szombaton reggel 9 órai kezdettel idén Ferencz Katalin némettanár, Csia Kinga Emese biológiatanár, és Tókos Ibolya-Lujza magyartanár osztályai, összesen 91 diák búcsúzott. Az esemény különleges meghívottjaként Sándor Imre véndiák is jelen volt, aki még 1947-ben, azaz 70 éve ballagott el az alma materből.
„Mi idáig kísértünk benneteket, és ma elengedjük a kezeteket. Igyekeztünk olyan emberré nevelni benneteket, aki tud tervezni, dönteni, távlatokban gondolkodni, aki felelősséget vállal a körülötte lévőkért, és ismeri a kimondott szó erejét, értékét” – mondta beszédében Kondor Ágota igazgatónő.
Nincs könnyű út!
A megyeszékhelyi Puskás Tivadar Szakközépiskola kétosztálynyi diákját is szombaton, reggel 10 órától búcsúztatták. Demeter Dávid iskolaigazgató ünnepi beszédében a ballagó diákokat támogató szülőket méltatta, majd kifejtette, az iskola tanárai igyekeztek a diákokból olyan „férfiakat nevelni, akiket nem az indulatok hajtanak, hanem terveznek, döntenek, távlatokban képesek gondolkodni, ugyanakkor elfogadóak és nyitottak”.
„Azt kívánom, hogy utatok legyen akadálytalan és nehézségektől mentes, de elárulok egy titkot: ez nem lehetséges. Kalandra fel tehát!” – összegezett Demeter Dávid.
„Tudjuk, hogy várnak”
A Plugor Sándor Művészeti Líceumban egy magyar és egy román zene–rajz profilú osztály végzett az idén. Sebestyén Lázár Enikő igazgatónő köszöntése után Székely Kincső városi tanácstag tolmácsolta Antal Árpád polgármester üzenetét, majd a XI-eseket követően a végzősök nevében Danguly Tünde, Filip Zsombor és Ambarus Beáta búcsúztak. „Jó lenne elindulni, mert tudjuk, hogy várnak, de jó lenne ezt a pillanatot is a végtelenbe feszíteni” – fogalmazták meg az új életszakasz küszöbén őket foglalkoztató gondolatokat. Nem véletlenül pont ők, hiszen Danguly Tünde 9,85-tel évfolyamelső, Zsombort és Beátát is többrendbeli, különböző versenyeken való kiváló szerepléseikért is jutalmazták. A Kiwanis Egyesület szintén Filip Zsombort tüntette ki, a Covalact–Ecou-díjat – 556 lej értékben, mert Szentgyörgy pont ennyi éves – Danguly Tünde, míg a Nagy István vállalkozó által alapított Mentor-díjat Colt Alice, Sibianu Gabriela és Filip Zsombor vehette át. Az RMPSZ díját Ördögh Fanni egyéni hangú saját verssel honorálta.
Bölcs és engedelmes szív szükséges
A szentgyörgyi refisek – szám szerint 52-en, egy humán teológia és egy természettudományi profilú osztályból – a belvárosi református templomban hallgatták meg Egyed Júlia iskolalelkész útravalóját, aki Salamon királyt állította például eléjük: ő „csak” bölcsességet kért a királysághoz, de megkapott vele minden mást is. Berekméri Annamária igazgatónő, Bokor Attila tanfelügyelő beszéde után Ambrus Zsombor tolmácsolta Antal Árpád üzenetét. Martinka Andrea XI-es búcsúztatta a végzősöket, majd Simon Réka mondott verset. A jövendő „királyok és királynők” közül most a legjobban felkészültnek, azaz évfolyamelsőnek Csóka Antal Erika Zita bizonyult, aki az Ecou–Covalact-díjat és az iskola arany oklevelét is átvehette, ezüst oklevelet és Kiwanis-díjat kapott Molnár Eszter, Simon Rékát az RMPSZ jutalmazta.
„Ti választjátok az utat”
Pénteken, Kézdivásárhelyen elsőként a Nagy Mózes Elméleti Líceum négy végzős osztályának diákjai vettek búcsút az alma matertől. Az iskola legszebb ünnepét Beder Imre református lelkipásztor és Varga Béla főesperes indította Isten igéjével, majd Bejan András igazgató értékelte a végzős osztályok tevékenységét.
„Kedves búcsúzó diákok, próbáljátok az elválás jó oldalát is szem előtt tartani (…). Olyan úton indulhattok el, amit szerettek, hiszen innentől ti választjátok azt”, mondta beszédében Bejan.
Bokor Tibor polgármester üzenetét Szöllősi Tamás városi tanácsos tolmácsolta, majd a tizenegyedikesek verses–dalos összeállítással és Voloncs Attila szónoklatával búcsúztatták a ballagókat. A végzősök utolsó táncát a tizenkettedikesek műsora és Molnár Balázs búcsúbeszéde követte.
A Nagy Mózes-díjat idén Rancz Adrienn, Budai István, Balázs Etelka végzősök és Molnár Mária romántanár kapta meg. Az évfolyamelsőnek járó díjat Rancz Adrienn, az RMPSZ-díjat Molnár Balázs, míg Rotary Klub díját Ambarus Eszter vehette át.
Búcsúztak a kézdi refisek
A céhes városbeli Református Kollégium két osztálya 62 végzősének ballagási ünnepségén Ruszka Sándor lelkész igehirdetése után Farkas Ferenc iskolaigazgató, Balogh Zoltán esperes, Fejér László Ödön szenátor, Ménessy Kinga Kitty önkormányzati irodavezető, Kőmíves Noémi tanfelügyelő és Takács Lajos szülő mondott beszédet. A XI-esek búcsúját követően díjazták az évfolyamelsőt, Sütő Boglárkát, az RMPSZ-díjat Takács Réka, a Református Kollégium különdíját Csurulya Csongor és Pap Tímea, a Pro Pedagógium Alapítvány különdíját Mike Bernadett, a helyi Református Egyházközség díját Pénzes Tekla és Héjja Noémi, míg az IKE-díjat Elekes Sándor vehette át. A végzős diákok szavalattal, énekkel és Sütő Boglárka beszédével búcsúztak iskolájuktól.
Az aporosok is elballagtak
Az Apor Péter Szaklíceum udvarán Kremmer Teodora tanár, Dezső Venczel igazgató, Bokor Attila tanfelügyelő és Derzsi Gyula alpolgármester beszéde után a tizenegyedikesek részéről Kádár Anna és Chirvase Cătălina búcsúzott az öt líceumi és két szakiskolai osztály ballagóitól, majd a zászlóátadást követően Kiss Renáta és Dimian Cristina Ioana végzős diákok búcsúbeszéde következett. Az évfolyamelsőnek járó Apor Péter-díjat Pál Lóránt, a helyi tanács díját Dimian Cristina Ioana, az RMPSZ-díjat Boacă Simona Loredana, a Rotary-díjat Bartók Barbara vehette át.
Elballagtak a kovásznai végzősök
Szombaton a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceumban 4 elméleti és egy turisztikai szakos osztály 120 végzősétől búcsúztak. A magyar tagozaton évfolyam első lett Menyhárt Réka (12. B) 9,83-mal, míg a román osztályban Sandulea Alexandra (12. A) 10-es átlaggal. A helyi önkormányzat által felajánlott, fejenként 500 lejes pénzjutalmat és Kovászna város érdemdíját a tanulmányi eredményeikért és az iskolán kívüli tevékenységükért Szabó Tamás, Fülöp Renáta, Papp Tas László és Barti Lehel András diákok kapták.
Az iskola Papp Zoltán-díját a reáltudományokban elért eredményeiért Bajkó Nimródnak ítélte (12. B), az RMPSZ pedig a legjobb magyarosként Oltean Torró Emilt (12. B) jutalmazta. A Molnár János tanár a Kőrösi Csoma Sándor Diákszínpad 7 végzős színészétől búcsúzott. A ballagók közül 102-en iratkoztak be az érettségire.
Színtízessel végző tanuló is volt
Az időjárás is a baróti ballagókkal tartott szombaton, így az ünnepségre annak rendje és módja szerint a Baróti Szabó Dávid Líceum udvarán keríthettek sort. A hetvennyolc ballagótól először Cristian Claudiu iskolaigazgató búcsúzott, majd a város polgármestere, Lázár-Kiss Barna András, a megyei tanfelügyelőség részéről pedig Botos Erika intézett hozzájuk elbocsátó, szép szavakat. Diáktársaik nevében a tizenegyedikes Gál Szilvia köszönt el tőlük. A ballagók búcsúműsorát követően Érdemes diák díjat kapott Balázsi Andrea, Kádár Attila, Maczkos Szende és Nagy Ildikó, a Nebuló díjat Albert Johanna- Linda vehette át. A Baróti Szabó Dávid Alapítvány- és Emlékbizottság nagydíját idén Kádár Attila, matematika–informatika szakon végzett diáknak ítélték: Attila a négy évet 9,88-as általánossal végezte, a XII. osztályt pedig színtízessel.
További képek: http://www.hirmondo.ro/?post_type=galeria&p=10519&preview=true
Nem gondoljak, hogy negativan megkulonboztetik a Szekely Miko Kollegium dijazott diakjait, akik a megye tobbi iskolajahoz hasonloan kemenyen (ha nem meg kemenyebben )dolgoztak kivalo eredmenyeikert, es egyedul oket nem emlitik nev szerint a cikkben?? A hiteles , etikus tajekoztatashoz ez is hozzatartozott volna!1