Kézdivásárhelyen született, Amerikában vált népszerű fotóssá
Dienes Andor György, a Kézdivásárhelyen született, majd világhírűvé vált fényképész,...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Felgyorsítja a konzultációt, és ezzel csökkenti azt az időt, amivel a beteg ki van téve a fertőzés kockázatának – mondta el megkeresésünkre dr. Şereş Lucia. A Kovászna Megyei Háziorvosi Kamara elnöke szerint akár gyógyszert is fel lehet írni elektronikus módon – igaz, ezt csak krónikus betegeknél „vállalják be”.
– A krónikus betegnek, aki évek óta ugyanazt a gyógyszert szedi, elektronikus úton is meg tudjuk oldani, hogy megkapja gyógyszereit, ha betelefonál. Az akkut pácienseknél azonban, főleg súlyosabb esetekben, feltétlenül látnia kell az orvosnak a beteget, a telefonos konzultációnak megvannak a maga határai – mondja a szakember.
Şereş Lucia hozzátette: a járóbeteg-rendelők bezárása után a családorvosokra még nagyobb nyomás nehezedik, de védőfelszerelésük semmilyen sincs. Az orvosi kamara a prefektúrához fordult, ahonnan azonban azt a „száraz” választ kapták, hogy ők „privátok”, oldják meg.
– Ha összedől a háziorvosi-rendszer, akkor megnézhetik magukat az „államiak”. Minden kieső családorvos több ezerrel növeli meg azok számát, akik – más lehetőség híján – az amúgy is túlterhelt kórházakba fognak jelentkezni, akármilyen gondjuk van – jegyezte meg az orvos.
A sepsiszentgyörgyi orvosok kaptak egyelőre fertőtlenítőszert a polgármesteri hivataltól, más segítségről nincs információnk.
Dr. Şereş kérdésünkre elmondta: egyelőre két háziorvos van otthoni elszigetelésben, egyetlen kollégájának sincs pozitív vírustesztje. „Minekutána senki nem tesztel minket, így aztán nem is lesz” – tette hozzá.