Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Benedek Ágnes színésznő elmondta, kollégái közül tíznél is többen jelentkeztek önként, többek között Derzsi Dezső, Szalma Hajnalka, Kolcsár József. Az első „szolgálati” napon Pálffy Tiborral és Vass Zsuzsával teljesítette küldetését a polgármesteri hivatalban – a személyi adatok fokozott védelme érdekében történt ez így –, ahol rendelkezésükre bocsátottak egy helyiséget, és egy listát az elkülönítettekről. Bevallása szerint nem igazán volt ideje felkészülni, lelkileg megviselte Nagy Alfréd kollégája idő előtti elhunyta, de feladatát komolyan vette, és „abszolút pozitív” benyomással maradt:
– Az emberek nyugodtak, nem panaszkodnak, az elkülönítésből fakadó nehézségeket, a bevásárlást, gyógyszerkiváltást többnyire családtagok, szomszédok, barátok segítségével áthidalták – mesélte a színésznő. – Akadt azonban olyan, akinek tényleg szüksége volt a jó szóra, úgy érezte, tesztelni kellett volna őt is, szorongva várakozott.
Ha ők maguk nem is tudtak válaszolni az esetenként felmerülő kérdésekre, a színészek később visszahívták a házi karanténba rekedteket a jó információval, hasznos telefonszámokkal. Előfordult, hogy ez alaposabb utánajárást igényelt: egy apuka, akinek felesége a szentgyörgyi nőgyógyászat lezárása miatt Kézdivásárhelyen szült, arról érdeklődött, hol kell kiváltani a születési bizonyítványt. Volt, aki nehezebben nyílt meg, volt, ki könnyebben, de mindenki értékelte a hatóságok figyelmességét.
– Csillogó szemekkel beszélt – mondta Benedek Ágnes a szintén aznap önkénteskedő kollégájáról, Pálffy Tiborról, akiről ezek után sejthető volt, hogy szintén jó élményként raktározta el a beszélgetéseket. Bár az első híváskor még furcsán érezte magát az új szerepben, sikerült ráhangolódni a megkeresett személyre, mozgósítani az empátiáját – számolt be lapunknak a Tamási Áron Színház elismert színésze. Ő is kapott néhány kérdést, amelyre nem tudta helyből a választ, például arról érdeklődtek, mikortól kell számítani az elkülönítés első napját, a fertőzött személlyel való érintkezéstől vagy az elszigetelődés első napjától (akár háromnapos eltérés is lehet a kettő között). Más arról érdeklődött, hogyan vigye el a szemetét; őt átkapcsolták a Tega ügyfélszolgálatához.
– Úgy látom, az emberek kialakítottak egy rendszert hétnapjaikban, s ez megtartó erővel bír – mondta Pálffy.
Naponta több tucat ember kerül lakhelyi elkülönítésbe a városban, tehát nem csak a művészeknek, hanem mindnyájunknak hosszú távon is figyelni kell embertársainkra – az sem baj, ha jól berögzült szokás válik ebből…