Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Változatos, mégis egységes. Ez volt a lemez első végighallgatása utáni benyomásom. És ez a sokadik hallgatás után sem változott. Ha mindenképp skatulyázni kell a zömében a budapesti MMM stúdióban (két dalt a sepsiszentgyörgyi Popas Production Studióban rögzítettek) rögzített, kitűnő hangzású tíz dalt, nevezzük pop-rocknak. Ám a zömében Lőrincz Imre által jegyzett nóták nem egysíkúak, hanem érdekes zenei megoldásokkal, olykor meghökkentő stílustársításokkal fűszerezett dalok. A `70–`80-as évek minőségi diszkózenéjére jellemző basszuslüktetéssel kísért, közönségénekeltető refrénnel megáldott szerzeményt (Felhőnjárók) ugyanúgy megtaláljuk az albumon, mint igazi ízes, a hard rock műfaj hőskorszakát idéző, slágeres dallamok által követett kőkemény riffet (Fesztiválélet), vagy indie rock hatásoktól sem mentes dalt (Ánizs meg fahéj, Bizsergés). De gyönyörű, nagyívű dallamokkal felvértezett líra (Ha tudnám) és elgondolkodtató melankólia (Fohász) is színesíti a felhozatalt.
Utóbbiban Lőrincz Imre gitáros mesteri szólója igazi dal a dalban, és itt említem meg a zenészeket: a Kátai Jocó (dobok) és Tóth Olivér (basszusgitár) alkotta ritmusszekció által biztosított feszes alapokra érkeznek Sándor Tibor és Lőrincz Imre harmóniái és kitűnő szólói.
Az összetéveszthetetlen énekhanggal megáldott, a szövegeket egy kivétellel (Csillagom – szöveg: Sikó-Barabási Eszter) jegyző Kátai Judit változatos témákat boncolgat a dalokban. Egyebek mellett dalol az alkotói válságról (Tavaszi fáradtság), szerelemről (Ha tudnám), az edzések velejárójáról (Izomláz) és a középkorú nők számára is szolgál némi jó hírrel: „a negyven az új húsz”, amint azt az Ánizs és fahéj refrénjében énekli. A Bizsergés napfényt vihet a mindennapokba, és kiváló hallgatnivaló a mostani, otthonülős időszakban.